niedziela, 8 października 2017

#173 Taniec z motylami - Anna Wysocka - Kalkowska ~Nigdy nie zapominaj o marzeniach!~ [Patronat medialny]


Każdy z nas ma marzenia. Pragniemy coś osiągnąć, odkryć, stworzyć. Od dziecka wpajano nam, aby walczyć o to, co nas uszczęśliwia. Mówiono, aby nigdy się nie poddawać i nie zapominać o marzeniach, ponieważ to właśnie one sprawiają, że jesteśmy tymi osobami, którymi jesteśmy. Walczymy z wszelkimi przeciwnościami, aby osiągnąć to, czego pragniemy. Niektórzy mogą mówić, że bujamy w obłokach. Czy to coś złego? Czy nie mamy prawa marzyć o czymś więcej? Nigdy nie zapominajmy o tym, co chcemy osiągnąć. Nigdy się nie poddawajmy. Nie pozwólmy się ograniczać - staczajmy bitwy o naszą przyszłość. Nie pozwólmy się stłamsić. Kiedy coś pójdzie nie po naszej myśli, nie zamykajmy się w swojej skorupie. Podnośmy się po każdym ciosie. Nie bójmy się marzyć. Zawsze walczmy do ostatniego tchu o to, co kochamy, ale zarazem nie ulegajmy tylko porywom serca, a kierujmy się również rozumem. Choćby nie wiadomo, jak źle było, pamiętajmy, że każdego dnia wstaje dzień, który może zmienić wszystko na lepsze. Realizujmy swoje marzenia. Kochajmy i żyjmy - nigdy się nie poddawajmy. Każdy z nas czegoś pragnie, ale niekiedy strach przed zmianami okazuje się silniejszy - właśnie tak jest z główną bohaterką ,,Tańca z motylami". Zuzanna boi się zostawić za sobą przeszłość i w końcu zacząć żyć, ale właśnie wtedy na jej drodze pojawia się ktoś, kto popycha ją do działania. Najnowsza powieść Anny Wysockiej - Kalkowskiej opowiada o dawno zapomnianych marzeniach, sekretach, które ranią oraz więzach, które powstają między ludźmi. Delikatna niczym pierwszy wiosenny kwiat historia, która ukaże wam to, co kryje się w naszych sercach. Zapraszam do zapoznania się z całą recenzją!

,,-Popatrz na to drzewo. Opadły z niego prawie wszystkie liście, które zapewne były jego siłą, ale mocne gałęzie pozwalają wierzyć, że drzewo na wiosnę zakwitnie na nowo. Ono już o tym wie, ma świadomy plan. Może nawet będzie jeszcze piękniejsze niż dotąd. Każdy koniec jest jednak początkiem..."

Tajemnice, które skrycie ukrywamy, pewnego dnia mogą zmienić całe nasze życie. Zuzanna, od wielu lat mierzy się z przeszłością, niezamierzenie odkrywając największe sekrety swojej matki. Czy możliwym jest, aby rodzinna tajemnica odmieniła życie nie tylko jej, ale i wielu przypadkowych osób? Okazuje się, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak wielki wpływ na nasze życie może mieć spotkanie konkretnej osoby w odpowiednim momencie.
„Taniec z motylami” to przepełniona emocjami powieść o tym, co w życiu najważniejsze, to powieść o miłości i przyjaźni, powieść o zapomnianych marzeniach, o akceptacji i przebaczeniu, wreszcie, to powieść o tęsknocie i lęku z nią związanym.
Razem z Zuzanną wyruszamy w podróż szlakiem ludzkich tęsknot, pragnień i marzeń.

„Kiedy zawodowo zajmujesz się malowaniem portretów poznajesz tysiące twarzy, szkicujesz ołówkiem ich zmarszczki, uśmiechy, dotykasz ich troski zapisane w głębinach spojrzeń i zgadujesz marzenia, które tak szczelnie starają się ukryć.”

Każda tajemnica prędzej czy później wyjdzie na jaw...
Zuzanna wiele lat temu została zdradzona przez mężczyznę, który szybko stał się całym jej światem. Zniszczył jej serce i sprawił, że wyjechała z rodzinnego domu. Choć minęło już tak dużo czasu, kobieta nadal nie potrafi sobie z tym poradzić. Boi się stworzyć związek z inną osobą. Mężczyzna, którego kiedyś kochała, odebrał jej wszystko - miłość, marzenia, życie. Zuzanna nie potrafi sobie poradzić z tą zdradą, mimo pomocy osób, które ją wspierają. Malarka nie czuje już nawet satysfakcji ze swoich prac, sprawia wrażenie osoby, na którą w życiu już nic dobrego nie czeka. Aż pewnego dnia na jej drodze staje starsza pani, która zachęca ją do tego, by zaczęła swój własny taniec z motylami...
Zuzanna postanawia powrócić do rodzinnej Pragi i zamknąć wszelkie dawne sprawy za sobą. Chce zapomnieć o przeszłości i oderwać się od tego wszystkiego, co złe. Niestety, wyjazd mający ją wyzwolić okazuje się całkowicie inny, niż planowała. Zuzanna e ciągu paru sekund traci osobę, która ją wychowała. Zrozpaczona kobieta może jedynie liczyć na pomoc Grzegorza, który od wielu lat wytrwale pomaga jej się podnieść po każdym ciosie...
Zuzanna po śmierci ukochanej ciotki zaczyna odkrywać tajemnice, które towarzyszyły jej całe życie. Jej świat wywraca się do góry nogami. To, w co całe życie wierzyła, okazuje się kłamstwem. Teraz musi zmierzyć się z tym, co było ukrywane. Czy Zuzanna w końcu zatańczy z motylami? Jak przypadkowo spotkane osoby mogą odmienić nasze życie?

,,To dziwne, kiedy dla kogoś całym światem stają się przypadkowe spotkani ludzie. To piękne, kiedy ci przypadkowo spotkani ludzie odkrywają, że nie są już sobie obcy, że stają się rodziną."

,,Taniec z motylami" to opowieść o każdym z nas - o marzeniach, które boimy się zrealizować, o miłości, która nie zawsze jest właściwa, o sekretach, które ciągle przeplatają się w naszym życiu. Anna Wysocka - Kalkowska ukazuje w historii Zuzanny szansę na lepsze jutro. Pokazuje, że mimo iż niekiedy uważamy, że w życiu nie spotka nas już nic dobrego, to przypadkowo spotkane osoby mogą przywrócić nam zapał i popchnąć w kierunku czegoś piękniejszego. Interesująca, godna uwagi książka, która pomoże wam spojrzeć na niektóre sprawy inaczej. Zatańczcie z Zuzanną i jej rodziną najpiękniejszy taniec w rytm kroków miłości. ,,Taniec z motylami" to historia, która na początku wcale nie zachęca do zagłębienia się w jej świat. Rozkręca się dopiero z czasem. Na początku może wydawać się mało intrygująca, ale kiedy już akcja nabierze tempa, wszystko wam wynagrodzi. Najnowsza powieść pani Anny może nie jest lekturą wysokich lotów, ale za to mogę powiedzieć, że jest pozycją naprawdę wartą uwagi przez to, co ukazuje. Zauroczy was swoim ciepłem. Jedno słowo, którym mogłabym ją określić to magia. Urocza, lekka i przyjemna lektura, która pomoże wam oderwać się na chwilę od codziennych problemów i umilić chłodne wieczory. ,,Taniec z motylami" to przede wszystkim powieść z wieloma refleksjami, które pomogą wam spojrzeć na wasze życie z innej strony i być może popchną was do działania, a nie tylko wegetowania.

,,-Nietakty w życiu są jak dojrzałe owoce... Spadają same, niespodziewanie. Taktowne zachowania są przemyślane, tak jak owoce, które wcześniej zerwane dojrzewają dopiero w skrzynkach. Wszyscy wiemy, że te, które opadły same są o niebo lepsze. Często niedoskonałe, trochę potłuczone, ale prawdziwe, jak my sami."

Zuzanna to postać, której nie zdołałam polubić. Mamy całkowicie inne charaktery. Nie potrafiłam zrozumieć niektórych jej decyzji i postawy, którą przyjęła przed wieloma laty. Nie zliczę, ile razy irytowało mnie jej zachowanie. Zuzanna okazała się dla mnie zbyt uległa, zrezygnowana. W połowie książki zaczęła się zmieniać - stała się odważniejsza, pewniejsza siebie. Na samym początku czytelnik ma okazję poznać ją jako zrezygnowaną, niejaką szarą myszkę, która nie ma własne zdania i nawet najmniejszy problem wywołuje u niej tony łez. Choć autorka stworzyła naprawdę dobrą historię, to nie potrafiłam do końca zrozumieć powodów, dla których Zuza zrezygnowała z życia. Choć główna bohaterka mnie nie zachwyciła, to reszta postaci owszem. Grzegorz - zakręcony, opanowany, silny mężczyzna, który czuje strach przed otworzeniem się przed innymi, ale nigdy nierezygnujący z własnych marzeń. Pani Tereska - cudowna, starsza kobieta, która nie boi się żyć i ma gdzieś wszystkie normy społeczne. Wie, że ma tylko jedną szansę i wykorzystuje ją, jak najlepiej. Rosie, Agnes, Aśka - to postacie, które sprawiały, że w tej powieści działy się prawdziwe czary. Bohaterowie tej książki mają wiele do powiedzenia. Czy jesteście gotowi ich wysłuchać?

,,Tajemnica w rodzinie jest zatrutym owocem. Nawet wtedy, kiedy decydujemy się na życie w kłamstwie, żeby nie zranić najbliższej osoby, trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że zatruwamy własne serca. Trzeba też zdać sobie sprawę, że już zawsze będziemy okłamywać osobę, którą najpewniej kochamy najbardziej na świecie."

,,Taniec z motylami" to historia, która zaprasza, abyście dołączyli do jej roztańczonego w rytm miłości pochodu, który ogrzewa serca i zmusza do refleksji nad własnym życiem. Lekka, pełna magii i uroku powieść, którą czyta się w mgnieniu oka. Idealna pozycja na chłodne jesienne wieczory, ale również jako dodatek do rozkoszowania się cieplutką herbatką. Umili wam czas, pokaże, że o marzenia warto walczyć. Co najbardziej utkwiło mi w pamięci, kiedy rozmyślam o tej historii? Najprawdopodobniej to, że rodzina to nie tylko więzy krwi, a przypadkowo spotkane osoby mogą stać się najważniejsze dla naszego serca. Polecam!

Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu Psychoskok <3


Tytuł: Taniec z motylami
Autor: Anna Wysocka - Kalkowska
Wydawnictwo: Psychoskok
Data wydania: 8 września 2017
ISBN: 9788381190220
Liczba stron: 240
Ocena: 4+/6

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.