niedziela, 13 sierpnia 2017

#161 Down Shift. Bez hamulców - K. Bromberg ~Kiedy przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, wystąp przeciw niej mając u boku osobę, która kochasz...~ [Przedpremierowo]


Przeszłość ciągnie się za nami każdego dnia. Wspomnienia nawiedzają nas w najmniej niespodziewanych momentach. I choć zapewne wiele niesie ze sobą poczucie bezpieczeństwa, nieograniczoną radość, to niekiedy przypominają się nam momenty pełne bólu, poczucia niższości. Nie potrafimy zapomnieć o przykrych doświadczeniach, a kiedy w naszym życiu znów pojawiają się osoby, które nas wielokrotnie raniły, pragniemy uciec. Myślimy tylko o tym, by odwrócić się i schować tam, gdzie nikt nas nie znajdzie. Nie możemy tak postępować. Należy zmierzyć się z tym, co złe w naszym życiu. Wyjść naprzeciw wszelkim przeciwnościom i zacząć walczyć o lepsze jutro. Często boimy się, że wpuszczenie innej osoby do naszego wnętrza, nie wyjdzie nam na dobre. Boimy się zaufać komuś innemu, otworzyć drzwi do pomieszczenia, w którym się zamknęliśmy. Podzielenie się wspomnieniami z naszego życia zarówno tymi dobrymi, jak i złymi to nie łatwe zadanie. Musimy być pewni, że osoba, której pragniemy powierzyć nasze sekrety, nie okaże się kolejnym cierniem w kolczudze, którą na siebie zakładamy. Zapomnijmy o strachu i otwórzmy się na świat. Ryzykujmy, kochajmy - w końcu to jest najważniejsze! Kochani, chciałabym zaprosić dziś was do zapoznania się z recenzją książki, która chwyta ze serce, intryguje niesamowitym romantyzmem z nutką pieprzyku, wciąga do świata, w którym należy odrzucić wszelkie amortyzatory i wykonać decydujący skok, który zmieni wszystko. Kolejna książka K. Bromberg niedługo zadebiutuje na polskim rynku wydawniczym i kolejny raz zachwyca. Powieści tej autorki oscylują na granicy wzruszającego romansu i wyzwolonej literatury erotycznej. ,,Down Shift. Bez hamulców" to historia, którą się delektuje. Pozycja pełna tajemnic, które czekają na odkrycie, zachwyci was i zabierze do świata, w którym namiętność miesza się z demonami przeszłości. Zapraszam do zapoznania się z całą recenzją!

,,Miłość może być czysta. Miłość może być szaleńcza. Może być ulotna. I może stać się mroczna. Ale kiedy tak się stanie, nie zawsze można przestać kochać."

Miłość nie zawsze przychodzi od pierwszego wejrzenia. Nie zawsze jest słodka i delikatna. Czasem przypomina wielki wybuch, gdy zderzają się dwie rozgrzane do czerwoności gwiazdy.
Getty Caster chce w końcu ułożyć sobie życie. Zamieszkać w domku w sennej miejscowości PineRidge i zagoić rany. Mężczyźni w jej życiu przysporzyli jej tylko bólu. Ucieka przed przeszłością.
Zander Donavan za kierownicą samochodu wyścigowego jest w swoim żywiole. Ale nagle musi wycofać się z branży, jeśli tak naprawdę chce coś osiągnąć. Z dala od swojego ojca. Ucieka przed prawdą.
Silni, zadziorni, odważni, zranieni. Uciekają przed swoimi demonami.
Żadne z nich nie spodziewa się, że przez przypadek będzie skazane na wspólne mieszkanie w cichej chatce z nieznajomym. Żadnemu nie jest to na rękę, ale ani Getty, ani Zander nie chce spasować i się wyprowadzić... Niespodziewane spotkanie zmieni ich życie na zawsze.
Walka zmieni się we wzajemne przyciąganie, a przyciąganie... w coś znacznie więcej. Jednak żadne z nich nie chce się poddać sile namiętności, każde wciska maksymalnie gaz, doprowadzając do kolizji. Czy niespodziewane zauroczenie pozwoli im pokonać przeszłość i zbudować wspólną przyszłość? Czy z wielkiego wybuchu może narodzić się miłość?

,,Plastry. Są wszędzie. Pudełko jest już prawie puste - białe kawałki, które odrywam, przyklejają mi się do rąk. Ale nie pomagają. Krew wciąż cieknie. Nie chce się zatrzymać. Nie potrafię jej zatamować."

Uczuć nie można kontrolować.  
Miłość nadchodzi niespodziewanie, gdy najmniej się tego spodziewamy!
Zander Donavan - uzdolniony młody kierowca rajdowy myśli, że złe wspomnienia z dzieciństwa ma już dawno za sobą. Jego przybrani rodzice pomogli przejść mu przez przykre doświadczenia i pokazali mu, że ma szansę na lepsze życie. Ich miłość uczyniła go silnym, ale kiedy pewnego dnia otrzymuje przesyłkę zawierającą przedmioty z dawnego życia, Zander czuje przerażenie. Seksowny mężczyzna znów przypomina sobie o osobach, które z jego życia uczyniły piekło. Aby poradzić sobie z traumatyczną przeszłością, która znów go atakuje, odsuwa się od rodziny i poszukuje ratunku w alkoholu. Kiedy Zander traci sponsorów, a awantura z ojcem kończy się paroma słowami za dużo, kierowca wyścigowy wie, że aby odzyskać spokój, musi uciec. Mężczyzna w zamian za naprawę domu przyjaciela rodziny przeprowadza się do sennego miasteczka, nie spodziewa się, że spotka tam ją...
Getty Caster pragnie żyć pełną piersią. Uciekając od tych, którzy ją zranili i kontrolowali na każdym kroku, trafia do spokojnego domu w sennym miasteczku PineRidge. Nie mając praktycznie grosza przy duszy, umawia się z właścicielką domu, że w zamian za możliwość wprowadzenia się, w swoim czasie naprawi wszystko to, co wymaga odnowienia. Getty chce zagoić rany, które zostawili w niej najbliżsi. Młoda kobieta ma zamiar w końcu poczuć prawdziwą wolność. Kiedy w mieszkaniu, które wynajmuje, pojawia się pewien zadziorny, uparty mężczyzna, wszystko się zmienia...
Zmuszeni, aby mieszkać w jednym domu, starają się odnaleźć w nowej sytuacji. Zranieni przeszłością walczą osobno ze swoimi demonami, ale czasami lepiej mieć u boku kogoś, kto pomoże przejść przez piekło, aby w końcu odnaleźć upragniony spokój. Zander i Getty nie przeczuwają, że wspólne mieszkanie, zmieni się w coś więcej. Coś, czego nic nie może zniszczyć...
Co zrobić, gdy demony przeszłości próbuję się do ciebie dobrać? Czy prawdziwa miłość zawsze przychodzi od pierwszego wejrzenia? Czy dwie zranione osoby, staną razem do walki o wspólną przyszłość?

,,Wszelkie spójne myśli giną, kiedy znów do mnie podchodzi, kładzie dłonie na moich policzkach i spogląda mi w oczy. Pochyla się i muska moje usta w najbardziej czułym pocałunku. To ten rodzaj pocałunku, który sprawia, że chcę się zapaść w sobie i jednocześnie pociągnąć go za koszulę, domagając się więcej."

,,Down Shift. Bez hamulców" to istna petarda emocji, która czeka, aż ktoś ją odpali, aby w końcu wybuchnąć gamą niesamowitych wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci. Piękna historia, którą skrywa, wciąga czytelnika od samego początku, uzależnia niczym najlepszy narkotyk, sprawia, że chce się więcej i więcej. Ostrzegam: kiedy już się w nią zagłębicie, nie będziecie chcieli się wynurzyć! Pełna niepowstrzymanej namiętności, seksowna w swojej prostocie książka ukazująca walkę człowieka o samego siebie, siłę wolności, która sprawia, że można przemierzać chmury i nie bać się upadku, różne odcienie miłości, która może zarówno uzdrawiać, jak i niszczyć do samego rdzenia duszy. Historia Zandera i Getty to jedna z najlepszych powieści skupiających się na więzi, która wytwarza się między dwójką ludzi. Bolesna, a zarazem radosna, dająca nadzieję, ale również pokazująca, jak toksyczna relacja może zniszczyć wszystko i odebrać całą wolę życia. Traumatyczne wspomnienia, które nie dają o sobie zapomnieć, próba odzyskania kontroli nad swoim życiem i przede wszystkim przypadkowa znajomość, która zmienia się w coś więcej - przepis na idealny romans gotowy. K. Bromberg wie, jak otumanić czytelnika swoją twórczością. Zawsze z wielką chęcią zapoznaję się z nowymi pozycjami tej autorki, ponieważ wiem, że mnie nigdy nie zawiedzie. Jej książki są pełne emocji, poruszają i rozpalają zmysły, uzależniają i wielokrotnie niszczą serce, aby na końcu je uzdrowić. Warto wspomnieć, że ,,Down Shift. Bez hamulców" to dodatek do serii Driven, która podbiła serca tysięcy czytelników na całym świecie. Spokojnie, możecie zapoznać się z nią, nie sięgając po poprzednie tomy, ponieważ to oddzielna historia, ale niekiedy możecie się natknąć na spoilery związane z poprzednimi częściami. Jeśli szukacie czegoś, co zapewni wam emocjonujący wieczór, książki napisanej z pasją i przekazującej ją czytelnikom, to historia Zandera i Getty będzie dobrym wyborem.

,,-No dalej, Getty. Po prostu skocz.
Po prostu skocz. Ponownie odtwarzam sobie w głowie te słowa. Ich znaczenia zawiera wszystko, co związane z moim nowym życiem jako Getty Caster.
I wyrażają to, jak dalej chciałabym żyć.
Zamykam oczy, biorę uspokajający - jeżeli coś takiego istnieje - oddech, robię pierwszy krok w pustą przestań... i po prostu skaczę."

Wiele osób zarzuca romansom, że są przewidywalne. Traumatyczna przeszłość, nowa znajomość zmieniająca się w coś więcej, zdarzenie, które może wszystko zniszczyć oraz szczęśliwe zakończenie - brzmi znajomo, prawda? Bądźmy szczerzy, bardzo trudno natrafić na książkę, która nie powiela tego schematu. Można mu wiele zarzucić, ale wiecie, co? Uważam, że utalentowany autor potrafi w każdej swojej powieści, stworzyć unikalną otoczkę, która sprawia, że mimo przewidywalności, nadal z przyjemnością sięga się po jego kolejne książki. I właśnie taki dar ma K. Bromberg. Choć jej powieści pracują na tym schemacie, to mimo wszystko w piórze tej pani, zawarta jest magia, która wszystko wynagradza. Każda jej historia pełna jest emocji, których nie można odrzucić. Bohaterowie wykreowani są w taki sposób, że nie można przejść obojętnie, obok tego, co pragną nam przekazać. Akcja rozkręca się i zwalnia w odpowiednich momentach. Fabuła zaskakuje w swojej szablonowości i sprawia, że chce się więcej i właśnie to jest tak bardzo intrygujące i wspaniałe. K. Bromberg potrafi chwycić za serce i zmusić do wyciągnięcia wniosków ze swoich książek. Zawsze chętnie zapoznaję się z pozycjami, które tworzy, ponieważ wiem, że mimo wszystkiego, podaruje mi chwile pełne ukojenia, radości. Nic tego nie zmieni!

,,Ale nawet będąc zamroczona strachem, robię coś, czego nie robiłam nigdy wcześniej. Odpieram atak. Używając rąk, paznokci, nóg i stóp. Czegokolwiek, by go powstrzymać. Jestem jak kula nagromadzonej wściekłości i bólu, mimo iż wiem, że nie dorównuję jego sile zdobytej dzięki obsesyjnym treningom na siłowni i najdroższym suplementom diety. Mimo to walczę."

Getty Caster nigdy nie sprawowała kontroli nad swoim życiem. Po śmierci matki nie potrafiła poradzić sobie z wiecznymi wymaganiami ojca. Nauczona, aby nigdy nie protestować i przyjmować z uprzejmością to, co wymyślają dla niej inni, nie myślała nawet o tym, aby zaprotestować. Przyzwyczajona do chłodu i ciągłych oskarżeń, zamknęła się w sobie. Pewnego dnia jednak odnajduje w sobie siłę, aby uciec od tych, którzy ją niszczą. Wyjeżdżając do sennego miasteczka i całkowicie odcinając się od przeszłości, pragnie odnaleźć upragniony spokój. Getty na początku książki wydaje się słabą, zalęknioną kobietą, która boi się walczyć o swoje prawa, choć wykonała już jeden z największych kroków w swoim życiu. Z czasem zaczyna odkrywać w sobie pokłady pewności siebie, której jej zawsze brakowało, a poznanie pewnego upartego, zadziornego, piekielnie seksownego mężczyzny zmusza ją do stawienia czoła przeszłości. Zander pokazuje jej, że skok wprost w ramiona przepaści, nie musi wcale być straszny. Niesie on ze sobą wyzwolenie i wolność. Getty nie sposób nie docenić. Nieufna młoda kobieta odnajduje siłę, aby zawalczyć o swoją przyszłość, a przy okazji staje się oazą dla mężczyzny pełnego żalu. Zander miał kiepskie dzieciństwo. Śmierć matki, okrucieństwo ojca i pobyt w domach dziecka odcisnęły na nim swoje piętno. Kiedy stracił całą nadzieję na lepsze jutro, w jego życiu pojawiły się osoby, które udowodniły mu, że miłość może zmienić wszystko. Choć myślał, że już nigdy nie będzie musiał powracać do bolesnych wspomnieć, przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Zander nie potrafi sobie z tym poradzić i odpycha os siebie najbliższych. Pobyt na wyspie ma mu pomóc. Pełen żalu i niewypowiedzianego cierpienia, pragnie zapomnienia, ale spotkanie Getty każe mu zmierzyć się z ciosem, który go powalił. Zander to zdecydowanie jedna z najlepiej wykreowanych postaci męskich. Opanowany, pewny siebie, a przy tym wrażliwy i niebojący się mówić o tym, co go boli, mężczyzna skradł moje serce. Historia jego i Getty pełna jest bólu, ale również piękna, czekające, aż je odkryjecie.

,,Siedzę sama w zaciemnionej kuchni z jego pocałunkiem na ustach i jego słowami w głowie, zastanawiając się, czym ten nasz związek ma dokładnie być. Problem w tym, że różnica pomiędzy tym, czego chcemy, a tym czego potrzebujemy, to cienka linia zwana samokontrolą. Wystarczająco długo w swoim życiu byłam kontrolowana."

,,Down Shift. Bez hamulców" gwarantuje niezłą jazdę bez trzymanki. Wciągająca, namiętna, wzruszająca powieść, która niszczy wszelkie wyobrażenia i pokazuje piękno, które płynie w prostocie. Emocjonująca historia, o której nie łatwo zapomnieć, sprawi, że będziecie chcieli więcej i więcej. K. Bromberg powraca i znów skrada serca czytelników. Pełna niepohamowanego pożądania, seksowna do granic możliwości, poruszająca do głębi duszy - zapoznajcie się z pozycją, która zawładnie waszymi myślami. Polecam!

Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu Editio <3


Tytuł: Down Shift. Bez hamulców
Autor: K. Bromberg
Cykl: Driven (tom 8)
Wydawnictwo: Editio
Tłumaczenie: Grzegorz Rejs
Data wydania: 17 sierpnia 2017
ISBN: 9788328331402
Liczba stron: 432
Ocena: 6/6
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.