niedziela, 12 lipca 2020

#245 99 dni lata - Katie Cotugno ~Prawda kryje się pod wieloma warstwami...~Jeden moment przekreślił jej całe dotychczasowe życia. Stała się obiektem nienawiści i plotek. Znajdowała się na językach wszystkich. Ta miła, pracowita dziewczynka została okrzyknięta wieloma wulgaryzmami. Nie pozostawili na niej suchej nitki. Dlaczego? Kiedy wszystko w jej życiu tak bardzo się posypało? Sama nie mogła zrozumieć, jak do tego doszło. W jednej chwili przytulała swojego ukochanego Patricka, a w następnej dała się ponieść chwili i znalazła ukojenie w ramionach jego starszego brata Gabe’a. Byli tak różni. Wiecznie skryty, niekiedy chłodny, spokojny chłopiec, który skradł jej serce w dzieciństwie oraz prawdziwa dusza towarzystwa, energiczny i szczery Gabe. Okrzyknięto ją jedną z najgorszych, ale prawda skrywa się głęboko pod warstwami plotek. Czy wyjdzie na jaw?


Dwaj bracia, jedna dziewczyna i trzy złamane serca…

Patrick był pierwszą miłością Molly i mieli zostać razem na zawsze… ale potem zakochała się w Gabie. Jego starszym bracie. Kiedy wszystko wyszło na jaw, całe miasto ją znienawidziło. Dlatego ostatnią klasę liceum spędziła w szkole z internatem.

Teraz wraca do domu na lato. Przed nią długie 99 dni, podczas których będzie musiała zmierzyć się z dawnymi przyjaciółmi i obecnymi wrogami, prawdą i plotkami o sobie, a Gabe i Patrick nie pozwolą jej o sobie zapomnieć…

Katie Cotugno stworzyła powieść idealną na długie godziny spędzone na słońcu, którym towarzyszyć będzie szum fal. Wakacje to okres, kiedy w większości osób budzi się beztroska, ochota na chwilę szaleństwa i zapomnienia o wszelkich problemach. ,,99 dni lata” doskonale wpasowuje się w ten krajobraz. Słodko-gorzka, lekka, a zarazem wywołująca emocje. Historia o trzech złamanych sercach zachwyciła mnie od pierwszej chwili. Z wielką chęcią sięgałam po nią i zanurzałam się w relacjach łączących Molly, Patricka i Gabe’a. Pozwoliła mi się zrelaksować i zagłębić się w skomplikowaną, pełną łez, ale również prawdziwych uśmiechów historię, która skradła moje serce.

Moje początkowe obawy co do głównej bohaterki rozwiały się po kilku rozdziałach. Nie byłam pewna czy ją polubię. Opis powieści sugeruje, że będziemy mieli do czynienia z kimś, kto popełnił fatalny błąd i nie jest w stanie zdobyć sympatii czytelników. Całe szczęście okazało się inaczej. Im bardziej zagłębiałam się w książkę, tym lepiej rozumiałam Molly i sytuację, która zadziała się pomiędzy nią a braćmi. Gabe spodobał mi się od pierwszej chwili. Jego pewność siebie i charyzma skradły moje serce, ale również Patrick, który jest bardziej wycofany i niekiedy bardzo chłodny, dał się polubić. Katie Cotugno stworzyła bohaterów na szóstkę z plusem. Nie wyobrażam sobie, aby ich miejsce zajął ktoś inny. Idealnie wpasowują się w klimat powieści.

,,99 dni lata” to perfekcyjna powieść dla osób szukających czegoś lekkiego i przyjemnego, a zarazem wciągającego. Już po kilku pierwszych rozdziałach, historia stworzona przez panią Cotugno, nie pozwala o sobie zapomnieć i zachęca do, jak najszybszego, poznania zakończenia, które nie jest wcale takie, jak mogłoby się wydawać. Dajcie się oczarować tej uroczej książce i spędźcie tegoroczne wakacje, zanurzając się w relacji Molly, Patricka i Gabe’a. Polecam!

Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu Feeria Young!

1 komentarz:

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.