czwartek, 16 czerwca 2016

#43 Dotyk - Jus AccardoCzasami dotyk zabija. Wie coś o tym Kale — ma ten okrutny dar. Nigdy w życiu nie zaznał czułości, nie mógł nikogo dotknąć, przytulić. Przyzwyczaił się do tego, oraz że nie mieszka z rodziną. Został oddany do Denazen — firmy, która zatrudnia (choć lepsze słowo to przetrzymuje) osoby z nadnaturalnymi zdolnościami: telepatią, psychokinezą, lewitacją, panowaniem nad żywiołami oraz wiele innych nadprzyrodzonych zdolności. Wykorzystuje je do swoich celów, niszczy swoich wrogów, a z pracowników robi uległe osóbki, które traktują Denazen jak bóstwo. Chłopak wychodzi z firmy tylko wtedy, gdy musi zlikwidować cel. Pewnego dnia ucieka i poznaje Deznee — szaloną dziewczynę, która okazuje się córką Cross'a- czyli głównego przywódcy Denazen. Zmienia całkowicie jego życie. Tylko ją może dotknąć. Pomiędzy tą dwójką rodzi się uczucie, ale czy przetrwają w nowym, okrutnym świecie? Czy uratują Szóstki z rąk Denaze? Co ukrywa Deznee? Dowiecie się tego, czytając niesamowitą książkę Jus Accardo pt. ,,Dotyk". Zapraszam Was na jej recenzję!,,Bez ciebie nie istnieje żadne z tych miejsc, do których chcę pojechać. Wszystkie moje cele opierają się na jednym. Na tobie. Ty jesteś moim najważniejszym celem."

Pewnego dnia tajemniczy chłopak po upadku z nadrzecznego wału ląduje u stóp Deznee Cross, szalonej 17-letniej miłośniczki mocnych wrażeń. Dziewczyna uznaje to za świetną okazję, żeby wkurzyć ojca i sprowadza błękitnookiego przystojniaka do domu.

Jednak nie wszystko jest z nim w porządku. Kale zachowuje się na tyle dziwnie, że nawet Deznee zaczyna coś podejrzewać. Okazuje się, że chłopak był więziony przez Denazen Corporation, organizację, która wykorzystuje ludzi o specjalnych umiejętnościach jako broń. A umiejętności Kale'a są wyjątkowo niebezpieczne – jego dotyk zabija...

,,-Kiedyś, gdy byłem młodszy, Sue pokazała mi stary film w telewizji- powiedział sennym głosem.- Był fascynujący. Grał w nim taki Fred, który dużo tańczył. Od niego sporo się nauczyłem. 
Stary film? 
- Masz na myśli Freda Astaire'a? Chcesz powiedzieć,że nauczyłeś się tańczyć dzięki filmowi z Fredem Astraire'em? 
- No właśnie. Oglądałem , jak tańczy z tą kobietą, i trzyma ją blisko siebie. Mówił jej, że ją kocha.
Odsunął się, spojrzał na mnie przenikliwie swoimi błękitnymi oczami. 
- Teraz chyba go rozumiem. Myślę, że cię kocham."

,,Dotyk" to fantastyczna, pełna emocji książka, która zdobyła moje serce. Czytałam ją już 2 razy i dopiero teraz postanowiłam napisać jej recenzję. Za każdym razem zabiera mnie do niebezpiecznego świata, w którym mogę towarzyszyć Kale'owi w poznawaniu uczuć oraz Deznee w uratowaniu mamy z rąk Denazen. Ta historia pochłania czytelnika, nie można się od niej oderwać. Postacie szybko zdobyły moją sympatię. Rozdziały są napisane z perspektywy Deznee. Akcja cały czas gna do przodu i nie pozwala się zatrzymać. Jus Accardo stworzyła niezwykłą powieść, którą zachwycają się miliony czytelników. Podobało mi się, że główni bohaterowie są od siebie całkowicie różni. Autorka złamała schemat i w tej książce to dziewczyna jest tą szaloną, kochającą adrenalinę osobą, a chłopak próbuje odnaleźć swoją indywidualność oraz nauczyć się ludzkich reakcji. Muszę się do czegoś przyznać — zakochałam się w okładce. Przystojny kruczowłosy chłopak o hipnotyzujących błękitnych oczach był głównym powodem dla którego, sięgnęłam po tę książkę. Zahipnotyzował mnie. ,,Dotyk" sprawia, że serce bije szybciej, a puls przyśpiesza. Czyta się ja bardzo szybko, a napisana jest prostym językiem. Wiem, że są o niej różne opinie, ale mnie zachwyciła. Z wielką chęcią będę ją sobie przypominała. I czym prędzej sięgam po drugi tom pt. ,,Toksyna". Nie mogę się doczekać kolejnych przygód Kale'a i Deznee.

,,Patrzenie jego oczami stanowiło dla mnie pouczające doświadczenie. Pierwszy zachód słońca, pierwsze lody czekoladowo-miętowe, pierwsze wyjście do kina. Za każdym razem czułam nowy przypływ życia. Proste rzeczy, które traktujemy jako oczywiste, dla niego są nowe i ekscytujące. I dzięki temu również mnie się takie wydają"

Deznee uwielbia irytować ojca. Z grzecznej dziewczynki zmieniła się w zbuntowaną, kochającą adrenalinę nastolatkę, której życie składa się głównie z imprez. Kiedy u jej stóp ląduje tajemniczy chłopaka, widzimy jej lepszą stronę. Bez względu na wszystko mu pomaga, a później walczy o jego wolność — bez względu na konsekwencję. Nie boi się wyzwań, poświęci wszystko, by uratować matkę oraz Kale'a. Deznee jest ciekawą postacią i mam nadzieję, że taka pozostanie przez kolejne części. Kale to uroczy chłopak, który uciekł z Denazen i ma niebezpieczny dar. Dopiero dziwna dziewczyna, którą spotyka, nie ulega mu. Kale zaczyna poznawać ludzkie reakcje, ma interesujące spojrzenie na świat. Od lat żył w zamknięciu, a teraz czeka na niego wolność. Od razu zdobył moją sympatię. Wydaje się, że to niewinny, smutny chłopiec, ale czasami pokazuje inne, zimniejsze oblicze, które pozwoliło mu przeżyć. Brandt to ciekawski, towarzyski chłopak, który jest kuzynem Deznee. Bez względu na wszystko postanawia jej pomóc i znajduje informacje, które pomogą zniszczyć Denazen. Ukrywa pewną tajemnicę, która ratuje go przed tą okrutną organizacją. Ciekawe skonstruowane są postacie Szóstek. Te osoby mają przeróżne zdolności, przez które są na 
celowniku firmy. Warto wspomnieć o Cross'ie - ojcu dziewczyny. Okrutny, chłodny mężczyzna ma za nic uczucia córki i okłamuje ją w kwestii śmierci jej mamy, która znowu okazuje się dobrą osobą, pragnącą ocalić życie swojego dziecka. W ,,Dotyku" spotkamy nietuzinkowe postacie, które sprawiają, że ta książka jest interesująca.

,,On nie tylko patrzył, on widział. Jak nikt nigdy. To działało jak narkotyk. Potrzebowałam więcej i więcej. To mnie trochę przerażało. Kale dawał mi coś, czego nigdy nie miałam dosyć. Dawał mi nirwanę."

,,Dotyk" to wyjątkowa książka, od której nie można się oderwać. Pełna tajemnic, niezwykłych uczuć, cudownych bohaterów powieść, do której z chęcią będę powracała. Zachwyciła mnie swoją historią, która zabiera czytelnika do pełnego niebezpieczeństw świata, w którym wszystko jest możliwe. Sama chciałabym mieć nadprzyrodzone zdolności jak niektóre Szóstki. Co mogę jeszcze powiedzieć? Jeśli szukacie ciekawej, nietuzinkowej książki, która pozwoli Wam się oderwać od rzeczywistości ,,Dotyk" będzie idealny. Polecam!


Tytuł: Jus Accardo
Tytuł: Dotyk
Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 14 stycznia 2013
ISBN: 978-83-63579-08-1
Liczba stron: 344
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.