środa, 29 czerwca 2016

#47 Nieprzekraczalna granica - Colleen Hoover


Czym jest miłość? Zapewne czymś niesamowitym. Sprawia, że chcemy jak najlepiej dla naszych najbliższych. Są różne rodzaje miłość: miłość do rodziny, miłość do drugiej połówki duszy. Czy któraś jest silniejsza? Nie sądzę. Każda z nich jest inna, ale na końcu i tak określamy ją jednym mianem. Najgorzej, kiedy osoba, którą kochamy, odchodzi. Nasze serca nie potrafią tego wytrzymać, ale często pojawia się osoba, która wyrywa nas z bólu. Odgania go. Zaczynamy do nie coś czuć, coś silnego i magicznego. Wiadome jest, że życie będzie rzucało nam kłody pod nogi, ale nie poddajemy się. Nie przestajemy kochać. Każdy z nas najbardziej pragnie miłości. Możemy się do tego nie przyznawać, zaprzeczać, ale i tak wiemy, że to prawda. Chciałabym zaprosić dziś Was na recenzję ciepłej, pełnej miłości książki Colleen Hoover pt. ,,Nieprzekraczalna granica". Mam nadzieję, że dzięki niej i Wy sięgniecie po tę piękną książkę, która całkowicie zawróciła mi w głowie.,,Więc tak wiele się ode mnie należy mojemu bratu. 
Mnóstwo: dziękuję ci. 
Mnóstwo: przepraszam. 
Mnóstwo: kocham cię."

Layken i Willa łączy więcej niż typowe młode pary. Mają za sobą podobne doświadczenie, podobne potrzeby. Oboje stracili rodziców i muszą poradzić sobie z wychowaniem młodszego rodzeństwa. Wygląda na to, że są dla siebie stworzeni. Ich związek rozpada się, jednak gdy na drodze Willa pojawia się jego dawna miłość Vaughn. Chłopak utrzymuje z nią kontakt, chociaż wie, że Layken może mu nie wybaczyć kłamstwa.
Czasami woje ludzi musi się rozstać, by zdać sobie sprawę z tego, jak bardzo siebie potrzebują. Czy Willowi uda się naprawić to, co zniszczył, zanim straci Layken na zawsze i już nigdy więcej się nie zobaczą?

,,Czasami dwie osoby muszą się rozstać, aby sobie uświadomić,jak bardzo siebie potrzebują."

,,Nieprzekraczalna granica" to cudowna, zabawna, niezwykle ciepła kontynuacja przygód rodzin Cohenów oraz Cooperów. Książki autorki czyta się błyskawicznie i tak samo było z tą historią. Relacja między Lake a Willem się zagęszcza. Łączy ich pełna namiętności uczucie, które znowu może być zagrożone. W pierwszej części zakochani musieli ukrywać swoje uczucia, ponieważ Will był nauczycielem w szkole Layken, a teraz jest nim była dziewczyna starszego Coopera - Vaughn. Colleen Hoover znów zachwyciła mnie napisaną przez siebie historią, która całkowicie mnie wzruszyła. Przyłapywałam się na tym, że w czasie czytania pewnych fragmentów na mojej twarzy gościł szeroki uśmiech. Zadziwiające jest jak Layken i Will dają sobie radę w opiece nad braćmi, którzy przysparzają im wiele kłopotów. Widać, że Will kocha Kel, a Lake Cauldera. Mimo wszelkich trudności, jakie przeszli oraz bólu po stracie rodziców odnaleźli się w nowej rzeczywistości i radzą sobie wspaniale. Stworzyli coś niesamowitego, a ich wzajemna miłość daje im siłę. Pisarka ma lekki, przyjemny styl pisania. Pomiędzy bohaterami dochodzi do wielu przezabawnych sytuacji. Przy tej książce nie da się przejść obojętnie. Tym razem narracja prowadzona jest z perspektywy Willa, a prawie każdy rozdział poprzedza wpis z jego prywatnego dziennika. Również w tej części ciągle krąży gdzieś temat poezji oraz slamu. Chciałabym kiedyś pójść na taki konkurs. Co jeszcze mogę powiedzieć o książce? Pewnie to, że jest niesamowicie romantyczna, rozdzierająca serce, zwariowana, rozweselająca oraz niezwykle optymistyczna.

,,Miłość jest najpiękniejszą rzeczą na świecie. Niestety, jest także jedną z tych, które najtrudniej utrzymać, i jedną z tych, które najłatwiej utracić."


Layken w kontynuacji ,,Pułapki uczuć" jest jeszcze bardziej szalona. Mimo że dopiero niedawno wkroczyła w dorosłość świetnie sobie radzi w opiece nad bratem oraz tworzeniu rodziny z Cooperów. Później okazuje się, że ma wątpliwości, czy Will ją naprawdę kocha i rozstaje się z nim, by się nad tym zastanowił. Lake to przyjacielska, kochająca, lojalna dziewczyna, która ma niezły charakterek. Will natomiast to spokojny, opanowany mężczyzna, który zaczyna szaleć, kiedy Layken z nim zrywa. Kiedy dochodzi do wypadku, widać jak bardzo ją kocha, ale wcześniej też było można to zauważyć. Bardzo spodobało mi się, jak traktuje Kela. Co do niego — wszystko przekręcający na opak, chłopiec ma dziewczynę, która jest niesamowicie urocza oraz inteligentna. Często okazywało się, że jest mądrzejsza od wszystkich dorosłych. Szkoda, że była prześladowana w szkole, ale Kel i Caulder zawsze stawali w jej obronie. Tam gdzie brat Lake jest pewny siebie, tak braciszek Willa jest nieśmiały. Obydwoje są uroczy i mam nadzieję, że kiedyś autorka napisze o nich książce. Kiedy już jestem przy nich, muszę wspomnieć o dziewczynie młodego Cohena - Kiersten, która jest prawdziwą wojowniczką oraz niezwykle zabawną osobą. Nie boi się wyrażać swojego zdania i jest trochę wścibska, zresztą jak jej zwariowana mama — Sherry. Eddie ma teraz własne problemy, które jeszcze bardziej pogarsza Gavin. Vaughn to irytująca dziewczynka, która idzie po trupach, by osiągnąć swój cel. Zarówno ona, jak i przyjaciel z liceum Willa - Reece są dwulicowi. Bohaterów ,,Nieprzekraczalnej granicy" trzeba poznać i samemu wyrobić o nich zdanie.


,,A zatem, nie zamierzam przepraszać za to, 
że kocham w tobie te wszystkie rzeczy niezależnie od tego, 
jakie stoją za nimi 
powody czy okoliczności. 
I nie, nie potrzeba mi dni ani tygodni, ani miesięcy 
na rozmyślania o tym, dlaczego cię kocham. 
Odpowiedź jest dla mnie łatwa. 
Kocham cię ze względu na ciebie. 
Ze względu 
na wszystko. 
Wszystko, 
czym jesteś."
,,Nieprzekraczalna granica" to niesamowicie ciepła, romantyczna, zabawna oraz wzruszająca książka, która całkowicie zawładnęła moim sercem. Książki Colleen Hoover to zapowiedź cudownej przygody, pełnej łez oraz uśmiechu. Bezgranicznie wciągają i zmuszają czytelnika, by jak najszybciej sięgnął po kolejną. Czyta się je naprawdę szybko, a ,,Nieprzekraczalną granicę" jeszcze szybciej. Nie można się od niej oderwać. Coś pcha czytelnika, by przeczytał jeszcze jedną stronę, a później kolejną i tak jest cały czas. Jeśli potrzebujecie książki na zły humor, chcecie oderwać się od rzeczywistości albo po prostu potrzebujecie czegoś lekkiego, to ta książka będzie najlepszym wyborem. Nie zawiedziecie się. Polecam!Tytuł: Nieprzekraczalna granica
Autor: Colleen Hoover
Cykl: Pułapka uczuć ( tom II )
Wydawnictwo: W. A. B.
Data wydania: 18 lutego 2015
ISBN: 9788328015425
Liczba stron: 304
Ocena: 6/6
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.