niedziela, 18 czerwca 2017

#145 Chłopak z innej bajki - Kasie West ~Nie bój się przekraczać granic!~


Ludzie mają to do siebie, że często boją się przekraczać granic, swoich własnych barier. Choć chcą zrobić coś nowego, być może pokonać swoje lęki, albo po prostu zmienić w pewnym stopniu swoje życie, odczuwają irracjonalny strach, który nie pozwala im działać. Zamykamy się w swojej skorupie, boimy się otworzyć mur, który wokół siebie zbudowaliśmy, aby wyjść z kryjówki i doznać tego, co czeka na nas od dłuższego czasu. Ile razy w życiu chcieliście zrobić coś nowego, ale zrezygnowaliście? Wiem sama po sobie, że czasami trudno jest się przemóc, ale kiedy już to zrobimy, zrozumiemy, że granice, do których się ciągle podporządkowujemy, istnieją tylko w naszym umyśle. Wszystko jest możliwe. Warto czasami pójść za głosem serca i odnaleźć szczęście. Kochani, zapraszam was do zapoznania się z recenzją powieści, którą bardzo chciałam przeczytać. Jeśli przeglądacie na bieżąco mojego bloga, mogliście zauważyć, że uwielbiam twórczość Kasie West, która stwarza pełne lekkości, niesamowicie ciekawa, a przede wszystkim niezwykle pogodne książki. ,,Chłopak z innej bajki" to pozycja, która pozwoli spędzić wolny czas w miłym, ale jakże interesującym towarzystwie bohaterów książkowych, których historia sprawia, że na twarzy pojawia się uśmiech. Kasie West powróciła na polski rynek ze swoją nową powieścią i od razu skradła moje serce. Zapraszam do zapoznania się z recenzją!

,,Brak poczucia szczęścia bierze się z niespełnionych oczekiwań."

Caymen ma 17 lat i po szkole pracuje w należącym do jej mamy nieco dziwacznym sklepie z porcelanowymi lalkami i specjalizuje się w sarkastycznym podejściu do życia, szczególnie wobec bogaczy. Lata obserwacji zamożnych ludzi zza lady i życiowe doświadczenia mamy nauczyły ją, że nie można im ufać, a do tego są zblazowani, nieuprzejmi i przekonani, że cały świat powinien leżeć u ich stóp. Gdy do sklepu trafia Xander, wysoki, przystojny i na swój sposób uroczy, ale najwyraźniej obrzydliwie bogaty, od razu widać, że jest z totalnie innej bajki. Caymen co prawda znajduje z nim wspólny język, ale jest przekonana, że jego zainteresowanie nie potrwa długo. Gdy Xandrowi niemal udaje się ją do siebie przekonać, dziewczyna odkrywa, że pieniądze grają w ich związku o wiele większą rolę, niż sądziła. Na ich wspólnej drodze piętrzą się przeszkody... czy ostatecznie trafią razem do tej samej bajki?

,,-(...) Nie kosztem jej uczuć.– Uczucia nic nie kosztują. Lalki tak.Mama uśmiecha się lekko, a potem przesuwa dłonią po moim policzku.– Uczucia, o czym może się kiedyś przekonasz, moja droga córeczko, mogąbyć najkosztowniejszą rzeczą na tym świecie."

Siedemnastoletnia Caymen od dziecka przebywa w sklepie z porcelanowymi lalkami mamy. Matka i córka - zawsze razem występują przeciwko światu. Caymen jest specjalistką ds. sarkazmu, którym posługuje się od najmłodszych lat - pomaga on jej w radzeniu sobie z problemami, które, jak czasami ma dziewczyna wrażenie, nigdy się nie skończą. Sklep przynosi coraz mniejsze dochodu, zaległe rachunki ciągle prześladują, a studia odchodzą powoli w zapomnienia. Caymen ma zamiar po skończeniu szkoły pomóc mamie w pracy, kosztem własnych marzeń. Dziewczyna jest przekonana, że nie ma innego wyboru, aż pewnego dnia w sklepie z lalkami pojawia się ON...
Xander to zdecydowanie przedstawiciel arystokracji miasteczka. Obrzydliwie bogaty, niesamowicie przystojny i pewny siebie od razu nie przypada Caymen do gustu. Dziewczyna jest święcie przekonana, że to jeden z tych aroganckich, rozpieszczonych chłopców, którzy myślą, że cały świat leży u ich stóp. Caymen nie chce mieć z nim nigdy więcej do czynienia, ale los przypadkowo znów łączy ich drogi. Xander pragnie poznać dziwaczną, sarkastyczną młodą kobietę z innej bajki i zrobi wszystko, aby dopiąć swego. Choć znajdują wspólny język, to pewne tajemnice mogą zniszczyć wszystko, co wytworzyło się między nimi...

,,-Potrzebujesz czegoś?- Ciebie."

,,Chłopak z innej bajki" to powieść, którą czyta się jednym tchem. Historia Caymen i Xander'a wciąga bez granic, a jakakolwiek przerwa sprawia, że czytelnik czuje się jeszcze bardziej złakniony zakończenia. Kasie West to autorka, która wiedzie obecnie prym wśród książek dla młodzieży. Wciągające, zabawne, sympatyczne powieści zdobywają serca czytelnik, a w tym i moje. Uwielbiam lekkość, z jaką pisarka tworzy - nic nie jest wymuszone, akcja powoli się zagęszcza, a bohaterowie często rozbawiają do łez. Choć wydawałoby się, że taka historia nie wniesie zbyt wiele do życia, to jednak pani West zawiera w swoich powieściach wiele refleksji na temat życia, uprzedzeń, którymi się kierujemy, by po chwili je wszystkie zburzyć. ,,Chłopak z bajki" to zderzenie dwóch różnych światów, które poznając się, niszczą wszelkie zniechęcenia, którym człowiek tak często, pozwala się wgryźć w serce. Status materialny stanowi wielką przepaść w stosunkach międzyludzkich, ale ta historia pokazuje, że warto ją przekroczyć, aby odkryć coś nowego. Coś, co zmieni nasze życie na zawsze!

,,Nie może być mowy o rywalizacji, gdy jedna osoba już wygrała."

Caymen od małego mieszka nad sklepem z lalkami, który prowadzi jej matka. Nie zna swojego ojca, wie tylko, że porzucił ją, gdy tylko dowiedział się o ciąży. Dziewczyna, aby bronić się przed zranieniem ze strony innych osób, opanowała sarkazm do perfekcji. Wie, że osoby, którym warto zaufać, nie zniechęcą się jej sposobem bycia, który ma na celu ochronę przed złem świata. Caymen, choć chciałaby studiować po ukończeniu liceum, postanawia zrobić sobie dłuższą przerwę, aby wyciągnąć, ukochany sklep mamy z długów. Kiedy poznaje chłopaka z tzw. ,,wyższych sfer", czuje, że to nie jej liga. Xander na początku wydaje się aroganckim, przekonanym o własnej wartości, a wręcz egocentrycznym przedstawicielem milionerów. Z czasem Caymen zaczyna dostrzegać w nim coś więcej, a jego niepohamowany entuzjazm i zdeterminowanie sprawiają, że ta dwójka zaczyna spędzać ze sobą coraz więcej czasu. Czy uczucie, które się między nimi rodzi, zmieni się w coś więcej? Czy pieniądze mogą ich od siebie oddalić? Czy rodzinna tajemnica w końcu wyjdzie na jaw?

,,-Tak wiele o tobie słyszałem.-Współczuję."

,,Chłopak z innej bajki" sprawi, że wasze serca zabiją szybciej. Wciągająca, trochę ironiczna, lekka powieść, która sprawdzi się idealnie w okresie wakacyjnym, ale nie tylko. Zakochałam się w niej od pierwszej strony. Śledzenie losów bohaterów przysporzyło mi wiele wrażeń. ,,Chłopak z innej bajki" to idealna pozycja dla tych, którzy pragną przeczytać coś lekkiego, powieść, która pozwoli oderwać się od rzeczywistości i zapomnieć, choć na chwilę, o bieżących problemach. Polecam!

Tytuł: Chłopak z innej bajki
Autor: Kasie West
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 10 maja 2017
ISBN: 9788372296528
Liczba stron: 352
Ocena: 5/6
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.