poniedziałek, 26 grudnia 2016

#102 Układ - Elle Kennedy ~Nie oceniaj nikogo, dopóki nie poznasz jego przeszłości...~

Pozory mylą — wiecie o tym doskonale. Ile razy zdarzyło się wam ocenić kogoś po wyglądzie lub zachowaniu? Ile razy spojrzeliście na kogoś i pomyśleliście, że ta osoba całkowicie wam nie odpowiada? Zapewniam was, że działa to również w drugą stronę. Ludzie uwielbiają tworzyć historie i oceniać innych. Mamy wrażenie, że wszystko wiemy. Myślimy, że nic się przed nami nie ukryje. Patrząc na nowo poznanego człowieka, potrafimy wyrobić sobie opinię, często niepochlebną. Czemu skazujemy kogoś na potępienie, jeśli nie znamy jego historii? Nie wiemy, jaka jest jego przeszłość. Co spotkało go w życiu i ukształtowało tak, a nie inaczej. Jakim cudem wyrabiamy opinię o człowieku, którego wcale nie znamy? Nie zaprzeczajcie, że tak nie jest. Każdemu z nas się to zdarzyło. To normalne w ludzkiej naturze. Uwielbiamy oceniać innych. Nikt z nas nie jest idealny, ale może warto spojrzeć na kogoś z innej perspektywy. Odkryć, co stoi za tym, że jest taką osobą. Co o tym myślicie? Czy to w ogóle jest możliwe? Kochani, zapraszam was na recenzję książki, która wzruszyła mnie do głębi, zabrała w niesamowitą podróż odkrywania mocy miłości i zaleczyła rany. Wciągająca, magiczna, zabawna powieść, którą warto poznać i odkryć jej wszystkie sekrety. Zapraszam!

,,-Co z tobą nie tak? Dlaczego nie skaczesz do nieba? Garrett Graham siedzi właśnie przy twoim stoliku. Rozmawiał z tobą. 
— Jasna cholera, naprawdę? To znaczy widziałam, że porusza ustami, ale nie zdawałam sobie sprawy, że mówił."

Ona ma właśnie pójść na pewien układ z niegrzecznym studentem…
Hannah Wells w końcu znalazła chłopaka, który rozbudził jej namiętność. Wydaje się, że ta dziewczyna jest pewna siebie w każdym aspekcie życia… ale jeśli chodzi o seks i uwodzenie okazuje się, że ciągnie za sobą dotkliwy bagaż doświadczeń. Żeby zwrócić uwagę swojego wybranka, będzie musiała porzucić kokon bezpieczeństwa i sprawić, by to on się nią zainteresował. By osiągnąć swój cel, gotowa jest pójść na pewien układ i w zamian za udzielenie korków nieznośnemu, wkurzającemu i zadufanemu w sobie kapitanowi drużyny hokejowej, idzie na fałszywą randkę…
On bez wahania przyjmuje niemoralną propozycję...
Garrett Graham od zawsze marzył o zawodowej karierze w hokeju, ale gdy średnia jego ocen gwałtownie spada, wszystko na co tak ciężko pracował do tej pory, staje pod znakiem zapytania. Decyduje się pomóc pewnej brunetce z ciętym językiem wzbudzić zazdrość w innym chłopaku, bo w zamian za to może zabezpieczyć swoją pozycję w drużynie. Ale jeden nieoczekiwany pocałunek rozpala żar dwojga ciał i Garrett szybko uświadamia sobie, że udawanie nie wchodzi w grę. Musi teraz przekonać Hannah, że mężczyzna o którym marzy, wygląda dokładnie tak jak on…

,,...ale jeśli już raz człowiek zawiódł się na osobie, do której powinno się mieć największe zaufanie w życiu, to niespecjalnie spieszy się z rozdawaniem jakiejkolwiek amunicji na siebie."

Hannah Wells przeżyła trudne chwile. Dopiero od niedawna zaczęła wychodzić na prosto i postanowiła, że nadszedł czas zawalczyć o swoje życie. Zmieniła miejsce zamieszkania, zaczęła uczęszczać do uniwersytetu oddalonego od rodzinnego domu o tysiące kilometrów i nawiązała nowe znajomości. Inteligentną, piękną młodą dziewczynę zaintrygował kolega z uczelni — Justin. Hannah chciałaby, by pomiędzy nimi było coś więcej, ale mimo jej starań, chłopak nie zwraca na nią uwagi. Kiedy dostaje piątkę z testu z etyki, nie spodziewa się, że jej życie aż tak bardzo się odmieni...
Garrett Graham to pewny siebie hokeista, który korzysta ze swojej pozycji i uroku. Choć jego dzieciństwo było trudne, to nie zamierza się poddawać i walczy ze wszystkich sił o swoje marzenia. Przystojny chłopak jest przyzwyczajony do tego, ze żadna kobieta mu nie odmówi. Pewny swojej pozycji na lodzie, Garrett nie spodziewa się, że etyka może zaważyć na jego niekorzyść. Jeśli nie zaliczy tego przedmiotu, może pożegnać się z drużyną. Kiedy w jego ręce wpada test Hannah, postanawia, że zostanie ona jego korepetytorką. Słodki uśmiech, błysk w oku i... nic. Na dziewczynie nie robi to wrażenia. Pomimo starań hokeisty, Hannah jest nieubłagana. Z czasem ta dwójka zawiązuje ze sobą układ. Hannah pomoże chłopakowi w etyce, a Garrett sprawi, że w Justinie wybuchnie zazdrość. Układ idealny — można by powiedzieć... Tylko czy na pewno? Co stanie się, kiedy między tą dwójką coś zaiskrzy? Czy Garrett przekona dziewczynę, że jej wymarzony mężczyzna jest taki jak on?

,,- Wybacz, muszę cię na chwilę opuścić i iść się powiesić — mamroczę. - Ponieważ w tym momencie czuję się maksymalnie upokorzona."

,,Układ" to zabawna, sarkastyczna, słodko-gorzka powieść, przy której nie można przejść obojętnie. Opowiada o zmaganiach z traumatycznymi przeżyciami, spełnianiu marzeń, leczniczej sile miłości, odkrywaniu samego siebie, złych decyzjach, początkach związku. Niesamowicie napisana, pełna emocji, wzruszająca książka, która szybko podbiła moje serce, zabierze was w podróż, gdzie będziecie musieli wejść w niebezpieczny układ, który zniszczy was, a następnie scali. Świetnie wykreowani bohaterowie, fabuła, od której nie można się oderwać - ,,Układ" jest jedną z najlepszych książek, jakie czytałam w swoim życiu. Autorka potrafi rozbudzić naszą wyobraźnię, rozpalić zmysły w scenach pełnych namiętności, oderwać od rzeczywistości. Absolutnie zakochałam się w tej powieści i mogłabym czytać ją cały czas. Ta książka to oddzielna historia, więc jeśli nie mieliście okazji się z nią zapoznać, a macie przy sobie ,,Błąd" to nie wahajcie się i zanurzcie się w świat imprez, nowych przyjaźni, miłości, a przede wszystkim dobrej zabawy. Nie mogę doczekać się, kiedy w Polsce zostanie wydany trzeci tom. Wiem, że autorka mnie nie zawiedzie, a historia wzruszy i rozbawi.

,,Czasem ludzie wkradają się w twoje życie i nagle nie masz pojęcia, jak mogłeś żyć bez nich. Spędzać dzień za dniem, szlajać się ze znajomymi i pieprzyć z laskami, ale nie mieć przy sobie tej jednej ważnej osoby."

Hannah to sarkastyczna, pewna siebie dziewczyna, która mimo złego, które ją spotkało, nigdy się nie poddaje i walczy o samą siebie. Przeżyła piekło i stara się powrócić do normalności. Zakochana w Justinie stara się zwrócić na siebie jego uwagę, ale jest bardzo nieśmiała. Peszy się w jego obecności, ale kiedy w jej życiu pojawia się uparty, arogancki hokeista otwiera się i mówi o swoich problemach. Niezachwiana, inteligentna, utalentowana młoda kobieta stanie przed trudnym zadaniem. Kogo wybierze? Mężczyznę, w którym jest bezgranicznie zakochana, czy sarkastycznego Garretta, który nie szanuje jej przestrzeni osobistej? Garrett to kapitan drużyny hokeja — pewny siebie, popularny, przystojny mężczyzna, któremu każda kobieta je z ręki. Sądzi, że żadna mu się nie oprze, ale Hannah go zaskakuje i intryguje. Chłopak za wszelką cenę chce poprawić swoje oceny i z wielką zawziętością wymyśla sposoby, by dziewczyna mu w tym pomogła. Garrett nienawidzi związków, ale kiedy zaczyna spędzać więcej czasu z Hannah, czuje, że to coś więcej. Czy hokeista otworzy się na miłość i zdobędzie serce piosenkarki? Tego dowiecie się, czytając niesamowitą, zabawną książkę Elle Kennedy ,,Układ"!

,,-Nic nie mówisz- oskarża mnie, ale jej ton jest zarówno żartobliwy, jak i zdenerwowany. 
-Nie chcę cię przestraszyć- mówię szorstko. 
-Koleś, stoisz tu nago przede mną z penisem w dłoni. Jeśli to mnie nie przestraszyło, wątpię, czy coś innego da radę."

,,Układ" to pełna emocji, zabawna, seksowna powieść, która ma w sobie to coś. Autorka nie boi się wyzwań i stworzyła książkę, która intryguje i hipnotyzuje. Jeśli szukacie historii z nutką pikanterii, a zarazem takiej, która ubawi was do łez oraz pragniecie poznać bohaterów, którzy zawrócą wam w głowach, to sięgnijcie jak najszybciej po powieść Elle Kennedy, która zdobędzie wasze serca. Niesamowita, seksowna, zachwycająca a przede wszystkim wciągająca — zapoznajcie się z historią Garretta i Hannah, która wywoła na wasze twarzy uśmiech. Polecam!

Tytuł: Układ
Autor: Elle Kennedy
Cykl: Off - Campus (tom 1)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 29 lutego 2016
ISBN: 9788377858592
Liczba stron: 464
Ocena: 6/6
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.