piątek, 15 kwietnia 2016

#19 Mroczna toń - Tricia RayburnOcean jest nieprzenikniony. Pełen mroku i strasznych istot. Nikt z nas go nie zna. Mamy bardzo małe pojęcie o niesamowitym, podwodnym świecie. Wyobraź sobie, że w nim żyją mroczne, piękne istoty, które wabią żeglarzy pod wodę. Istnieje wiele ich określeń. W książce pt. ,,Mroczna toń" określa się je mianem syren. Kobiet, które mają niesamowite, niebezpieczne moce. By przeżyć, muszą odebrać ludzkie życie. Każda z nich ma wybór. Co wybierze Vanessa? Dowiecie się tego, czytając tę pozycję.

,,Jeśli nie widzisz czegoś każdego dnia, to wcale nie znaczy, że wymazujesz to z pamięci."

Ocean wzywa Vanessę, lecz ona rozpaczliwie stara się zagłuszyć jego wołanie. Kiedy dziewczyna wraca do nadmorskiego miasteczka na wakacje, wszystko przypomina jej o byłym chłopaku, Simonie. Nadal go kocha i pragnie naprawić dawne błędy. Ale czy powinna zbliżać się do Simona, skoro jest teraz potworem zadającym ból? Czy ukochany odwzajemni jej uczucie, gdy pozna prawdę? Vanessa musi podążać za swoją nową natura , nie zważając na ofiary...

Minął rok od śmierci Justine. Vanessa powraca do nadmorskiego miasteczka, w którym jej życie obróciło się o 180 stopni, jako nowa osoba. Przechodząc przemianę, dziewczyna stała się syreną. Myślała, że wystarczą długie kąpiele, by być w formie. Niestety to nie wystarcza. Vanessa coraz bardziej opada z sił. Nie dość, że czuje się coraz gorzej, nie ma kontaktu z Simonem. Od czasu kiedy dowiedział się prawdy, nie rozmawia z nią. Dziewczyna postanawia to zmienić. Stara się naprawić ich relację. W Winter Harbor pojawia się biologiczna matka dziewczyny - Charlotte. Przekazuje Vanessie prawdę o syrenach. By wyzdrowieć, dziewczyna musi nauczyć się czerpać energię z mężczyzn. Niestety to krótkotrwały efekt. By przeżyć, musi zabić. Co zrobi Vanessa? Niestety to nie koniec jej problemów. W Winter Harbor dochodzi do serii okrutnych morderstw. Ofiary giną w dzień śmierci ofiar syren w tamtym roku - tylko tym razem są to kobiety. Kto stoi za zabójstwami? Kim jest nowa kelnerka - Natalie? Co zrobi Vanessa, by przeżyć. Jeśli chcecie się tego dowiedzieć, zapraszam do zapoznania się z książką pt. ,,Mroczna toń".
,,Mroczna toń" to powieść pełna grozy, tajemnic oraz szalejących uczuć. Zdecydowanie jest najlepszą częścią serii o mistycznych córkach oceanu. Wciągająca fabuła, szybka akcja oraz intrygujący bohaterowie. W tej książce odkryjemy nowe spojrzenie na mistyczne istoty, które nazywa się syrenami. Autorka poraża świeżością, pomysłowością oraz mrocznymi tajemnicami zawartymi w swojej książce. Vanessa przechodzi wielką przemianę. Staje się bardziej pewna siebie i odważna. To nie ta sama zalękniona dziewczynka, która bała się ciemności. Teraz wie, że prawdziwe niebezpieczeństwo grozi jej w rzeczywistości. Simon powoli odbudowuje swoją relację z Vanessą. Paige próbuje uratować rodzinną restaurację przed splajtowaniem. A Caleb? Mężczyzna stara się poradzić z trudną przeszłością i sądzę, że niedługo połączy go bliższe uczucie z Paige. To niesamowita książkach, która poruszy wasze serca i sprawi, że będziecie pragnęli kolejnych części tak jak Vanessa - słonej wody.

,,Dbaj o siebie, moja kochana, najdroższa Vanesso. Wiem, że jesteś silna... Teraz pozostaje ci już tylko zrozumieć, co tak naprawdę znaczy być odważną."

Tricia Rayburn zaczęła pisać jeszcze jako nastolatka. Dziś jest uznaną autorką książkę dla młodzieży. Jej cykl o syrenach to niezwykłe romantyczne powieści z mrocznym sensacyjnym wątkiem. Prawa do serii zostały sprzedane do kilkunastu krajów m.in. Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii i Australii. Tricia uwielbia wodę, pomimo lęku przez stworzenia z głębin, dlatego zamieszkała w nadmorskiej miejscowości na wschodnim wybrzeżu Long Island.

Podsumowując: ,,Mroczna toń" to powieść pełna tajemnic, grozy oraz gorących uczuć. Osoby interesujące się historią niesamowitych istot oceanu, znajdą w niej coś dla siebie. Ta książka zawróci wam w głowach. Zachęcam was do przeżycia niebezpiecznych przygód razem z bohaterami, których od razu polubicie. Polecam!


Tytuł: Mroczna toń
Autor: Tricia Rayburn
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 22 stycznia 2013
ISBN: 9788324590308
Liczba stron: 392
Ocena: 6/6
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.