sobota, 16 kwietnia 2016

#20 Chłopiec, który nie miał dokąd pójść - Casey Watson


Często słyszymy o przemocy w rodzinie, wykorzystywaniu seksualnym dzieci oraz narkotykach. Wiemy, że to się zdarza. Niestety dotyczy to coraz większego grona dzieci. Osoby, które powinny je chronić, odrzucają je i czynią z ich życia piekło. Są ofiarami przemocy zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Doświadczają krzywd ze strony najbliższych. By uciec od problemów, sięgają po narkotyki — co czasami kończy się tragicznie. Co roku tysiące młodych ludzi traci życie z tych powodów. Ludzie boją się reagować. Nie powinno tak być. Każdy z nas w pewnym momencie życia może uratować komuś życie. Na szczęście wiele dobrych dusz stara się uczynić świat lepszym. W tym gronie jest rodzina Watsonów. Od lat pomagają niechcianym dzieciom odzyskać chęć do życia i przystosować do życia w nowej, kochającej rodzinie. Zapraszam was do zapoznania się z historią chłopca, który pragnie domu, w którym będzie czuł się kochany i bezpieczny.

,,Casey, przyjedź na posterunek policji.
Jedenastolatek ugodził nożem macochę.
Nie ma się kto nim zająć..."


Tak oto Casey poznaje Tylera. Od początku czuje, że musi zrobić dla niego wszystko, co w jej mocy. Chłopak ma ataki wściekłości i niszczycielskiej furii, próbuje nawet zaatakować Casey.
Jakie cierpienie kryje się za jego agresją? Casey stopniowo dowiaduje się prawdy...
Kiedy Tyler miał trzy lata, jego matka heroinistka zmarła z przedawkowania — na jego oczach. Tylera znaleziono dwa dni później, wycieńczonego i przerażonego. Przekazano go ojcu, który go nie chciał, i macosze, która go biła.
Chociaż potworna przeszłość ciąży na życiu chłopca, Casey i jej mąż Mike desperacko chcą go ratować. Są jego ostatnią szansą i zawzięcie walczą o to opuszczone dziecko. Lecz nagle dochodzi do tragedii...


,,Heroina była naładowaną bronią, okoliczności cynglem."


Książki pani Casey towarzyszą mi od dawna. Będąc w bibliotece miejskiej, znalazłam jedną z jej historii. Od tamtego czasu jej biografię zajmują honorowe miejsce w mojej biblioteczce. Wiem, że jest wspaniałym człowiekiem, który poświęcił życie swoje i swojej rodziny, by pomagać opuszczonym, zaniedbanym dzieciakom. Szanuję takich ludzi. Każda z jej książek niesie ze sobą historię pełną bólu oraz okropieństw ludzkości. Pomaga tym młodym istotom przegonić lęki i dać im nadzieję na przyszłość. Tak było również tym razem. Czytając historię Tylera, nie mogłam opanować łez. Ten chłopiec został potwornie skrzywdzony przez najbliższych. Ważnym wątkiem w jego biografii był temat narkotyków, który towarzyszył mu od najmłodszych lat. Przez nie stracił najukochańsze osoby, zbyt młode, by pożegnać się z tym światem. Gdyby tylko na swojej drodze znaleźli życzliwych ludzi, którzy by im pomogli, ich życie potoczyłoby się inaczej. Nie chcę opowiadać wam o fabule ani akcji. To nie jest ta książka. W niej liczy się tylko dramatyczna historia chłopca, który nie miał domu i którego życie potoczyło się w ten, a nie w inny sposób. Jeśli zdecydujecie się ją przeczytać, nie kryję, że nie będziecie potrafili powstrzymać łez, ale gwarantuję, że na końcu wasze serca staną się lżejsze i na waszych twarzach zagości uśmiech.

,,Płakałam z powodu Camerona, chociaż właściwie go nie znałam, i z powodu tragedii życia, które zgasło przez narkotyki."

Casey Watson to mistrzyni biografii skrzywdzonych dzieci. Tak jak inna znana autorka, Cathy Glass, prowadzi dom zastępczy dla dzieci z największymi problemami psychologicznymi i wychowawczymi. Ratuje dzieci, z którymi nikt już nie mógł sobie poradzić, narażając spokój, zdrowie i życie swoje i swojej rodziny. Jej książki trzymają w napięciu niczym mocne kryminały, są drastyczne i przejmujące, ale pełne ciepła, dobra i miłości. I zawsze niosą nadzieję. W Wielkiej Brytanii są przez wiele miesięcy w Top 10 list bestsellerów, sprzedawane w kilkudziesięciotysięcznych nakładach.


,,- Tu jest napisane: ,,Witaj w twoim nowym domu!" Tyler — powiedział Jackson."

,,Chłopiec, który nie miał dokąd pójść" to historia pełna bólu, ale również niosąca nadzieję. Może po niej postanowicie pomóc tym porzuconym dzieciakom. Będzie ciężko — nie zaprzeczę, ale po niej zrozumiecie prawdziwy świat, na który boimy się reagować. Ta historia kończy się dobrze, ale nie wszystkie się tak potoczą. Wiele dzieci czeka w domach dziecka na nowy dom. Mnóstwo jest krzywdzonych przez swoich najbliższych i nie potrafią myśleć o przeszłości. Później słyszymy o ich śmierci. Cóż stała się tragedia, której nie było można powstrzymać- myślimy. Nie jest to prawdą. Nie uratujemy wszystkich, ale możemy pomniejszyć tę liczbę i uczynić świat lepszym. Nie bójcie się. Będzie trudno, ale mamy szansę dać skrzywdzonym dzieciom nowe życie. Spróbujcie, a może to uratuje również wasze życie...


Tytuł: Chłopiec, który nie miał dokąd pójść
Autor: Casey Watson
Wydawnictwo: Amber
Seria: Skrzywdzone
Data wydania: 16 lutego 2016
ISBN: 9788324157419
Liczba stron: 304
Ocena: 6/6
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.