środa, 21 września 2016

O czym ptaszki śpiewają, czyli październikowe zapowiedzi wydawnictwa Psychoskok...

Hej :) Październik zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim kolejne premiery niezwykłych książek. Z niektórymi na pewno się zapoznam, bo wydawnictwo Psychoskok znów zaskakuje. Jesteście ciekawi, co takiego czeka czytelniczy świat? Zapraszam do zapoznania się z zapowiedziami.

1. ,,Odprowadzam ciszę cz.2" Alicja Masłowska­ - Burnos
Powieść „Odprowadzam ciszę” Alicji Masłowskiej - Burnos jest zapowiadaną kontynuacją historii Mai Karewicz i Adama Starskiego, których poznaliśmy w debiutanckiej książce tej autorki „Nie wchodź w moją ciszę”. Miłość, namiętność, intryga, próba popełnienia morderstwa, smutek, radość, nadzieja, nowe życie... Naprawdę, dużo się dzieje w tej części, która nosi w sobie cechy literatury sensacyjnej, psychologicznej, kryminału i romansu. Nie brakuje w niej także „aksamitnej” erotyki. Poznajemy w niej dalsze losy Mai i Adama pełne gwałtownych i czasami dramatycznych zwrotów. Czy Mai i Adamowi uda się utrzymać związek? Czy Maja będzie potrafiła rozprawić się z bolesną przeszłością i otworzyć się na przyszłość? Odpowiedzi znajdują się na stronach książki. Ale jak całkowicie zakończy się historia głównych bohaterów poczekajmy na część trzecią...


TYTUŁ: Odprowadzam ciszę cz.2
AUTOR: Alicja Masłowska­ - Burnos
DATA PREMIERY: 10.10.2016
KATEGORIA: Powieść obyczajowa, romans
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN: 978­83­7900­663­2
EAN: 978­83­7900­663­2
ILOŚĆ STRON: 298
CENA DETALICZNA: 36,90

2. ,,Podróż na Operiona" Aneta Skarżyński
Powieść przeznaczona jest dla wszystkich amatorów dobrej literatury z dreszczykiem w tle. Cała książka przesycona sensacjami, aferami, zakulisowymi tajemnicami – nierzadko o kryminalnym lub erotycznym zabarwieniu – przenosi nas w świat teatru operowego. Pisarka ukazuje perypetie ekscentryków, dziwaków i niezdiagnozowanych fenomenów muzycznych na przestrzeni kilku wieków. Ich przygody sprawiają, że czytelnik w geniuszu dostrzega również normalnego człowieka. Bo przecież mimo upływu stuleci uczucia i ludzkiego pragnienia, dążenia i zachowania wciąż dla każdego pozostają niezmienne. I o to właśnie chodzi, aby ujrzeć nie tylko wyidealizowanych artystów, a zwykłych śmiertelników! W tej powieści teatr zdejmuje napudrowane peruki, koturny, pióra, woale, krynoliny, maski i obnaża swe prawdziwe oblicze, czasem bardzo zabawne. Niewątpliwym atutem nowej pozycji są ilustracje z gatunku realizmu magicznego, wykonane również przez Anetę Skarżyński.TYTUŁ: Podróż na Operiona cz.I
AUTOR: Aneta Skarżyński
DATA PREMIERY: 14.10.2016
KATEGORIA: Powieść przygodowa
ISBN: 978­83­7900­634­2
ILOŚĆ STRON: 333
CENA DETALICZNA: 39,90


3. ,,Zespół Downa" Maja ChmielMaja Chmiel, matka chłopca dotkniętego zespołem Downa, w swej książce snuje opowieść, jak już sugeruje to sam tytuł, o życiu i jego zawirowaniach związanych z pojawieniem się na świecie jej syna, który urodził się z zespołem Downa. Przemierzając kolejne strony książki, dowiadujemy się, jak zmieniało się życie autorki po tym, jak została matką Pawła. W jej słowach odnajdziemy trochę żalu, trochę rozgoryczenia, nie braknie też rozczarowania tymi, którzy nie potrafili obcować z innością chłopca. Spośród tych uczuć przebija jednak ogromna miłość matki do dziecka, miłość, która – posługując się słowami autorki: „wszystko wynagrodzi, każdy ból dziecka i jego cierpienie”. „To książka człowieka, który tak wiele chciałby powiedzieć tym ludziom, pokazać, że „inność” też ma uczucia”.


TYTUŁ: Zespół Downa... trudniejsze życie, piękniejszy świat
AUTOR: Mają Chmiel
DATA PREMIERY: 26.09.2016
KATEGORIA: Literatura obyczajowa, literatura faktu
ISBN: 978­83­7900­586­4
ILOŚĆ STRON: 162
CENA DETALICZNA: 27,90

4. ,,Sięgając marzeń" Maja Chmiel„Sięgając marzeń” to debiutancka powieść Mai Chmiel. Napisana z pewną dozą humoru, aczkolwiek poruszająca ważne aspekty życia. Pełna błyskotliwych dialogów, nieoczekiwanych zwrotów akcji i do końca trzymająca czytelnika w napięciu. Książka przedstawia trzy przyjaciółki, których drogi połączyły się, jeszcze w czasach licealnych. Nierozłączne, mimo iż każda z nich na różnym etapie życia. Wciąż poszukujące, pragnące spełnić swoje marzenia, choć nie do końca przygotowane na to, co je czeka. Tola i Ewa wyruszają w pełną przygód podróż z Izą, która próbuje odnaleźć swoją biologiczną matkę. Dziewczyna nie jest jednak pewna, czy jest gotowa na poznanie prawdy. Perypetie bohaterek, uwikłanych w problemy szarej codzienności oraz pojawienie się na horyzoncie mężczyzn, owocuje w szereg niedomówień i zabawnych sytuacji – momentami niezręcznych.


TYTUŁ: Sięgając marzeń
AUTOR: Mają Chmiel
DATA PREMIERY: 26.09.2016
KATEGORIA: Powieść obyczajowa, literatura kobieca
ISBN: 978­83­7900­584­0
ILOŚĆ STRON: 186
CENA DETALICZNA: 29,90

5. ,,Riese. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy" Jolanta Maria Kaleta


Riese – to kryptonim największego projektu górniczo ­ budowlanego realizowanego przez III Rzeszę w latach 1943­-1945 w Górach Sowich na Dolnym Śląsku. Cel jego budowy do dziś nie został jednoznacznie wyjaśniony. Jesień 1946 roku. Do Głuszycy, niewielkiej miejscowości w Górach Sowich, z tajną misją przybywa zagadkowy mężczyzna. Przedmiotem jego zainteresowania są sztolnie wykute we wnętrzu gór. Poczynania mężczyzny bacznie obserwuje UB i NKWD. Wiosna 1992 roku. W ręce sędzi Laury Szeligi wpadają dokumenty, z których wynika, że jej zmarły ojciec nie był tym, za kogo ona go uważała. Usiłując dojść prawdy, przekona się, że tajemnica skrywana przez Riese nadal rzuca złowrogi cień, wciąż budzi emocje i popycha ludzi do zbrodni. W powieści odnajdziemy także dalsze losy bohaterów „W cieniu Olbrzyma” – debiutu  literackiego autorki.

TYTUŁ: Riese. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy
AUTOR: Jolanta Maria Kaleta
DATA PREMIERY: 30.09.2016
KATEGORIA: Powieść historyczno -­ kryminalna
ISBN: 978­83­7900­525­3
ILOŚĆ STRON: 499
CENA DETALICZNA: 42,90

6. ,,Żywy pokarm twoim kluczem do zdrowia cz.2. Zobacz się od wewnątrz" Adam Kulpaczyński
Z natury rzeczy nikt nie lubi być kierowany lub popychany jakimiś ciągłymi uwagami np; jedz tylko to, a tego nie jedz itd.! Każdy musi sam z własnej woli podjąć decyzję w oparciu o to, co wie na dany temat oraz w oparciu o to, ile z tego trafiło do jego przekonania. Oczywiście, że jakość zdrowia w dużej mierze zależy od rodzaju spożytego pokarmu, to jednak samo zdrowie nie zaczyna się w układzie pokarmowym, ale przede wszystkim w Twoim umyśle, czyli w Twojej świadomości. To też każda podjęta decyzja w tym aspekcie, powinna być kierowana i kontrolowana przez Twój intelekt, a nie przez jakąś chwilową konieczność zapotrzebowania emocjonalnego, jakim jest zazwyczaj Twój apetyt lub smak. Zapraszam Cię tym razem na wycieczkę wewnętrzną, aby się bliżej przyjrzeć co niektórym organom wewnętrznym i ich wzajemnym połączeniom oraz ich współpracy, zarówno z punktu widzenia pokarmu żywego jak i martwego. Postaramy się to czynić w takim wymiarze, na jaki pozwolą nam nasze laickie możliwości i kompetencje, żeby chociaż w małym zakresie wniknąć w ten bardzo ciekawy i ciągle dalej tajemniczy świat własnej egzystencji. Jeżeli tych parę uwag nie wywołało u Ciebie uczucia, że ktoś Cię do czegoś popycha lub proponuje zbyt wiele naraz, to nie pozostaje mi nic innego jak tylko ponownie życzyć Ci przyjemnej i zdrowej lektury, drugiej części tego zagadnienia!

TYTUŁ: Żywy pokarm twoim kluczem do zdrowia cz.2. Zobacz się od wewnątrz


AUTOR: Adam Kulpaczyński
DATA PREMIERY: 3.10.2016
KATEGORIA: Poradnik
ISBN: 978­83­7900­621­2
ILOŚĆ STRON: 200

CENA DETALICZNA: 26,90


7. ,,Cykl" Monika Jagodzińska


Wraz z nowym rokiem na Ziemię zstępują zastępy anielskie, mające okrągły rok by dowieść, że zasługują na miano Aniołów Stróżów. Chodzą po Ziemi, przyglądają się ludziom, obcują z nimi, czerpiąc jednocześnie energię z ich uśmiechu, radości, by potem móc ją wykorzystać, gdy przyjdzie potrzeba ich pomocy, co stanowi nieodłączną część ich misji; czasem tylko byciem, czasem działaniem poprzez inne osoby, tak by człowiek nie był sam.

Tytuł: Cykl
Autor: Monika Jagodzińska

Data premiery: 13.10.2016
Kategoria: Powieść
Oprawa: MK

8. ,,Uciec od siebie, czyli Oni i Dżej" Jolanta Nasiłowska


Kontynuacja przygód Emmy Dżej Blum, bohaterki pierwszej książki Jolanty Nasiłowskiej pt. ,,Ja, Oni i Dżej". Zdaje się, że Emma zdołała okiełznać swą drugą, żądną wraże osobowość i rozpoczyna spokojne, szczęśliwe życie, ale czy Dżej odeszła na zawsze, czy jedynie czeka, by zdominować ponownie jej „ja”… Spokojna, zakompleksiona Emma wielokrotnie popadała w tarapaty, gdy jej druga osobowość, spontaniczna i żądna wrażeń Dżej przejmowała kontrolę nad życiem. Zdaje się jednak, że wszystko co najgorsze już za nią, ponieważ obecnie prowadzi szczęśliwe, całkiem zwyczajne życie u boku ukochanego Normana w pięknej Barcelonie. Słoneczna Hiszpania to wymarzone miejsce dla zakochanych, ale tym dwojgu nie będzie dane zbyt długo cieszyć się sobą. Emma na lekcjach hiszpańskiego pozna ponętnego Bernarda, a Norman otrzyma list od kobiety, która podobnież jest jego byłą żona, z którą łączy go ich wspólne dziecko. Koniec szczęścia zdaje się bardzo bliski ponieważ Norman wraca do Polski, zrozpaczona Emma pozwala pocieszyć się Bernardowi i ląduje z nim w łóżku, a do życia budzi się Dżej…

Tytuł: Uciec od siebie, czyli Oni i Dżej
Tytuł: Jolanta Nasiłowska

Data premiery: 18.10.2016
Kategoria: Powieść

9. ,,Jerozolima. Miasto Boga" Ewelina Rubinstein


„Jerozolima. Miasto Boga" nie jest zwykłym przewodnikiem, który z łatwością spotkamy we wszystkich większych księgarniach. To książka łącząca ze sobą elementy reportażu, wywiadu, dokumentu. Opatrzona znakomitymi zdjęciami przenosi nas do stolicy Izraela, w którym świat arabski miesza się z żydowskim, a żydowski z chrześcijańskim. Poznając „Jerozolimę. Miasto Boga" dowiemy się m.in. dlaczego Żydzi przestrzegają koszerności, dlaczego religijne Żydówki golą głowy, jakimi samochodami jeżdżą Izraelczycy, jak przyrządzić smaczną szakszukę, czym jest mezuza, po czym poznać żonatego Żyda, ile wydamy na żywności, jeśli przez jakiś czas zamieszkamy w Jerozolimie? Książka porusza także wiele kontrowersyjnych tematów jak: homoseksualizm czy prostytucja. „Jerozolima. Miasto Boga" obala również stereotypy i pokazuje, jak różne i nieprzewidywalne potrafi być życie w Izraelu.

Tytuł: Jerozolima. Miasto Boga
Autor: Ewelina Ribinstein

Data premiery: 20.10.2016
Kategoria: Poradnik

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.