poniedziałek, 2 stycznia 2017

#104 Raze - Tillie Cole ~Dwie przeznaczone sobie dusze, zawsze się odnajdą...~

Czasami zemsta stanowi główną siłę napędową w naszym życiu. Pragniemy sprawiedliwości, zniszczenia naszych krzywdzicieli. Nienawiść zaprząta nam umysł i serce. Żyjemy tylko po to, by skrzywdzić tych, którzy skrzywdzili nas. Zamykamy się w świecie pełnym mroku, by zaplanować z wielką szczegółowością naszą zemstę. Chcemy, by ci, którzy nas skrzywdzili, cierpieli. Pragniemy stać się ich najgorszym koszmarem, tak jak oni byli naszym. Zapominamy o bliskich, wyłączamy myślenie i panujemy odwet, który wszystko zniszczy. Nic się nie liczy. Oddychamy, ale nie żyjemy. Istniejemy, ale tak jakby nas nie było. Chcemy tylko i wyłącznie zemsty. Tylko, co jeśli ona wcale nam nie pomoże? Jeśli zniszczy nas jeszcze bardziej? Nie zawsze wszystko kończy się dobrze. Każdy z nas wie o tym doskonale. Możemy planować, kalkulować, ale i tak nic nie wyjdzie, tak jak chcieliśmy. Pragniemy oczyszczenia, ale co jeśli stracimy własne człowieczeństwo? Wtedy najbardziej potrzebna nam jest osoba, która odwróci nasze myśli od wszelkiego zła. Istota, która zburzy nasze mury i powróci nas do żywych. Myślicie, że jest to niemożliwe? W takim razie zapraszam was dziś do zapoznania się z książką Tillie Cole ,,Raze", która rozbiła moje serce na kawałki, zniszczyła duszę oraz zabrała do świata, gdzie miłość odbywa okrutną walkę z przemocą. Zapraszam na recenzję!


,,-Musisz zablokować to zabójstwo. Zablokuj wszystko, co uniemożliwi ci przetrwanie. 
Powoli pokręciłem głową, zacisnąłem dłonie w pięści i zwymiotowałem, gdy kawałek kości odkleił się od kastetu i z cichym łoskotem opadł na płytki. 
-Wszystko to zablokuj. Przetrwaj. Znieś bicie. Znieś zastrzyki. Znieś tortury, wstrząsy elektryczne, które sprawią, że zapomnisz o przeszłości. Pozwól, by cię zmienili. Pozwól, by namieszali ci w głowie. Pozwól, by zmienili cię w potwora. Pozwól, by zmienili cię w dziką bestię - 362 urwał, po czym dodał: - Znieś to wszystko, co będą ci robić strażnicy w środku nocy, wchodząc do twojej celi. Tylko tak przetrwasz Gułag. Tylko w ten sposób przeżyjesz."

Aby przeżyć, musi zabijać...
Raze, szkolony w niewoli, aby okaleczać i zabijać, więzień numer 818, którego losem rządzi okrucieństwo i śmierć.
Po latach niewoli w piekle w głowie kołacze mu się tylko jedna myśl: zemsta. Krwawa, powolna, brutalna zemsta.
Zemsta na człowieku, który skłamał.
Na człowieku, który go skrzywdził.
Który go skazał i zmienił w pałającą wściekłością maszynę do zabijania. Potwora odartego z człowieczeństwa.
Kisa jest jedyną córką Kirilla „Silencera” Volkova, przywódcy niesławnej „Trójcy” bossów rosyjskiej Braci w Nowym Jorku. Jest chroniona, choć tak naprawdę żyje w więzieniu bez krat.
Kisa marzy o wolności.
Zna jedynie okrucieństwo i poczucie straty. Pracuje jako menagerka imperium śmierci swojego papy, a jej codzienność wypełniają jedynie smutek i ból. Jej narzeczony, Alik, kontroluje każdy aspekt życia Kisy, panuje nad każdą jej decyzją i pilnuje, by pozostała uległa i martwa w środku. Ale jeden wieczór wszystko to zmienia.
Kisa wpada na ulicy na wytatuowanego i pokrytego bliznami mężczyznę, który obudzi w niej głęboko skrywane uczucia. Pragnienia znajome, choć zakazane.
Dziewczyna od razu wie, że wpadła w tarapaty. Piękny i groźny mężczyzna ma w oczach śmierć.
Kisa ma na jego punkcie obsesję. Pragnie go. Łaknie jego dotyku. Musi zdobyć tego tajemniczego mężczyznę, którego zwą Raze.

,,Zabijałem, bo musiałem. Nie miałem wyboru. I tak byłem martwy, nie byłem nikim więcej jak tylko numerem- obdartym z moralności, wolności i życia. Byłem zwierzem wytresowanym do zadawania cierpienia bez wyrzutów sumienia. A nie można zabić kogoś, kto nie ma duszy."

On pragnie zemsty... Ona chce być wolna...
Raze nie zna nic innego niż ból. Od zawsze musiał zabijać. Nie pamięta życia przed Gułagiem. Nie wie, kim jest i skąd pochodzi. Raze nie jest nawet jego imieniem. To tylko nazwa nadana przez strażników. Więzień numer 818, szkolony i chłodny zabójca, którego nikt nie potrafi pokonać. Nie ma w nim nic z człowieczeństwa. Maltretowany, torturowany zmuszony był zapomnieć o uczuciach. Jest tylko wściekłym zwierzęciem, przed którym drżą wrogowie. Nie zna litości, nikt nigdy mu nie pomógł, od zawsze skazany był na samotność. W jego głowie kołacze tylko jedna myśl: zemsta. To ona pozwoliła mu przetrwać piekło. Kiedy w Gułagu wybuchają zamieszki, Raze korzysta z okazji i ucieka. Wie, że to jego jedyna szansa, by się zemścić. A nic innego nie jest ważniejsze...
Kisa pragnie wolności. Wie, co to strata. Nie może zapomnieć o śmierci ukochanego. Córka przywódcy ,,Trójcy" bossów rosyjskich i narzeczona nieobliczalnego, zazdrosnego Alika wie, że jej obowiązkiem jest bycie posłuszną. Ma słuchać się mężczyzn i nie wychylać. Kisa balansuje między stanowczością mafii a obsesją narzeczonego. Wie, że nigdy nie będzie bezpieczna. Pragnie wyrwać się ze złotej klatki, którą jest otoczona i odnaleźć spokój. Zostało jej parę miesięcy nim stanie na ślubnym kobiercu i poślubi mężczyznę, który może ją zabić...
Kiedy Kisa pewnego dnia zostaje napadnięta, wie, że nie przeżyje. Czuje powiew śmierci na karku. Nie spodziewa się, że ten dzień zmieni jej życie. Kisa czuje, że to koniec, ale kiedy tajemniczy mężczyzna zabija jej oprawcę i pomaga, serce dziewczyny znów zaczyna bić. Zaintrygowana nieznajomym pragnie go bliżej poznać. Robi wszystko, by odkryć jego tajemnicę. Od śmierci Luka znów zaczyna oddychać. Raze nie może zapomnieć o błękitnych oczach nieznajomej. Pragnie zemsty za wszelką cenę, ale kiedy znajduje się przy nim Kisa, zapomina o wszystkim. Pożądanie, które ich ogarnia, jest niebezpieczne. Uczucia, które się między nimi rodzi, jest zakazane. Wiedzą, że są sobie pisani. Tylko, czy zrezygnują ze wszystkiego, by być razem?

,,-Miłość to uczucie, Luka. Powstaje między dwojgiem ludzi. Dwojgiem ludzi, którzy nie potrafią o sobie nie myśleć, którzy myślą o sobie w każdej sekundzie, minucie i godzinie, każdego dnia i nocy. Dwojgiem ludzi, którzy chcą spędzić razem resztę życia. - Zamilkła, pocałowała mnie, po czym się odsunęła. - Którzy się kochają, jak zrobiliśmy to teraz, wiedzą, że ich dusze należą do siebie i tworzą jedną."

,,Raze" to piękna, poruszająca, brutalna, a zarazem pełna niewinności książka, która rozbija serce na miliardy kawałków. Wprowadza czytelnika do mrocznego świata, gdzie strach i nienawiść są na porządku dziennym, a okrucieństwa i torturom nie ma końca. Ukazuje najgorsze oblicze ludzkości, które dla pieniędzy gotowe jest zrobić wszystko. Pełna bólu, cierpienia powieść, przy której kraja się serce. Przemoc tonie w miłości, która oczyszcza i powraca do życia. Niewinność balansuje na cienkiej granicy z bólem. Wejdźcie do świata pełnego mroku, który rozjaśnić może tylko uczucie między dwoma przeznaczonymi sobie duszami. Tillie Cole stworzyła powieść, która zaskakuje i porusza. Historia napisana została z dwóch perspektyw — Raze'a i Kisy, dzięki czemu możemy bardziej wczuć się w ich postacie. Mamy również okazje zapoznać się z retrospekcjami przedstawiającymi życie Luki. Ne brak tu brutalności oraz okrucieństwa. Niektóre sceny sprawiają, że człowiek kuli się w sobie, ale to właśnie dlatego ,,Raze" jest tak wiarygodny. Ta książka niszczy zmysły. Czy jesteście dość odważni, by się z nią zapoznać?

,,Byli sobie przeznaczeni, chłopak i dziewczyna, dwa rozdzielone serca. Bóg pragnął zbadać, czy prawdziwa miłość przetrwa. Chciał się dowiedzieć, czy wbrew przeciwnościom losu dwie połówki rozdzielonej duszy się odnajdą. Miną lata, oboje będą cierpieć. Oboje będą smutni, jednak pewnego dnia, kiedy najmniej będą się tego spodziewać, ich ścieżki ponownie się skrzyżują. Pozostaje pytanie: czy te dusze się rozpoznają? Czy odnajdą drogę wiodącą z powrotem do miłości…?"

Pieniądze, prywatna ochrona — czego można sobie więcej zamarzyć? Czy to nie daje całkowitego szczęścia? Okazuje się, że nie. Kisa żyje w złotej klatce. Nie może nigdzie sama wychodzić, zazdrosny narzeczony ją przeraża i obsesyjnie kontroluje, a ukochany zmarł wiele lat temu. Dziewczyna należy do rosyjskiej mafii i jest córkę najważniejszego z Braci. Jej obowiązkiem jest spełnianie zachcianek mężczyzn. Kisa wie, że już nic dobrego jej w życiu nie spotka, a podskórnie czuje, że zbyt długo nie pożyje, kiedy wyjdzie za Alika Durova. Więc, gdy pewnego dnia nieznajomy mężczyzna ratuje jej życie, nie spodziewa się, że znów zacznie oddychać. Silna, zdeterminowana dziewczyna pragnie jego dotyku oraz serca. Nie boi się konsekwencji. Po śmierci Luki to właśnie ten zraniony chłopak sprawia, że znowu zaczyna żyć. Gra, którą toczy, jest niebezpieczna i może sprowadzić na nią śmierć. Raze nie wie, kim jest. Wychowany w klatce, torturowany i molestowany — wyzbył się wszelkich uczuć, by przetrwać. Żyje tylko i wyłącznie dla zemsty. Nie zna miłości, za to nienawiść jest mu znajoma. Kiedy ratuje pewną młodą kobietę z rąk napastnika, jego serce znów zaczyna bić. Nie wie, co z tym zrobić. Nie potrafi przestać o niej myśleć. Kisa wywołuje w nim emocje, o których dawno zapomniał. Czy uratują siebie nawzajem? Czy dwie przeznaczone sobie dusze wreszcie się odnajdą? Kochani, ta książka to istna petarda. Mocna, wybuchowa, pełna pożądania i bólu. Zaryzykujcie i wejdźcie w świat pełen mroku...

,,Kochałam go. Zawsze tak było. Zawsze będę go kochała. (...) był dla mnie czymś znacznie więcej niż najlepszym przyjacielem... Był całym moim światem."

,,Raze" zabierze was do najmroczniejszego poziomu piekła, by potem powoli wznosić was na wyżyny nieba. Wciągająca, emocjonująca, seksowna powieść, która powala swoją niewinnością, a zarazem ostrością. Pełna niespodzianek, mafijnych sekretów, miłości, potrafiącej uleczyć złamaną duszę. Przeznaczenie odgrywa tu kluczową rolę. Ta książka niszczy, a zarazem uzdrawia. Jednym słowem - piękna!

Tytuł: Raze
Autor: Tillie Cole
Cykl: Poranione dusze (tom 1)
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 12 października 2016
ISBN: 9788380751583
Liczba stron: 400
Ocena: 6/6
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.