czwartek, 31 marca 2016

#15 Niezwyciężony - Sherrilyn Kenyon


Przeżyłeś niesamowity, pełen niebezpieczeństw dzień. Twoje życie obróciło się o 180 stopni. Chcesz tylko położyć się spać i przestać myśleć o wszystkim. Niestety nie jest to ci dane. Okazuje się, że twój pracodawca jest wampirem, a po pokonaniu zombie, spotykasz nowego wroga. Właśnie z taką sytuacją musi zmierzyć się Nick Gautier. Chcesz zobaczyć ,jak sobie z nią poradzi? Musisz koniecznie sięgnąć po II część ,,Kronik Nicka" - ,,Niezwyciężony".

Ten dzień w życiu Nicka Gautiera chyba nigdy się nie skończy. Owszem, udało mu się przeżyć liczne ataki zombie, ale teraz obudził się w świecie zmiennokształtnych i demonów czyhających na jego duszę. Nowy dyrektor jego szkoły ma o nim jeszcze gorsze zdanie niż poprzedni, a dziewczyna, z którą nie chodzi, chociaż jakby chodzi, jest pełna tajemnic, które go przerażają. Co więcej upatrzyły go sobie najmroczniejsze moce i jeśli do końca tygodnia Nick nie nauczy się ożywiać zmarłych, to sam trafi w ich szeregi.


Uwielbiam książki Sherrilyn Kenyon. Jest moją ulubioną autorką. Niestety w Polsce nie jest zbyt popularna. Ma oczywiście rzesze swoich czytelników, którzy wskoczyliby za nią w ogień. To niesamowita pisarka, której książki są pełne humoru, ciętej riposty i ponadprzeciętnych bohaterów. Autorka wie, co piszę i sprawia, że jej historie nie są tylko kolejnymi powieściami na raz, tylko tworzą odrębny świat, który kochają czytelnicy. Nie inaczej jest z ,,Niezwyciężonym". Ciekawe, humorystyczne dialogi, dynamiczna akcja, fantastyczna fabuła — to wszytko znajdziecie w tej książce.

,,- Mamo? Mogę wyjść na parę minut z Markiem? Mamy coś do załatwienia.
Przyjrzała mu się podejrzliwie.
- Z szurniętym Markiem?
Mark wsadził głowę do środka i posłał matce Nicka szeroki uśmiech.
- Słyszałem to, Cherise."
Nick jest przesympatyczną postacią. Czternastoletni chłopak odkrywa świat demonów, który cały czas był pod jego nosem. Musi się z nimi zmierzyć i ukryć to przed nadopiekuńczą mamą, dla której jest całym światem. Mamy okazję zobaczyć, jak przyjaźń rodzi się między Nickiem, a Calebem- demonem, który został wysłany przez ojca Nicka, by sprowadzić go na złą drogę i sprawić, że Cajun przyjmie swoje przeznaczenie zostania Malachai - złem ostatecznym. W tej części poznajemy bardziej Kody, nową koleżankę ze szkoły, do której Nick zaczyna coś czuć. Przed chłopakiem pojawiają się nowe problemy - nowy trener skrywa straszną tajemnicę, a Nick zostaje wplątany w kradzież. Jak sobie z tym poradzi? Przekonacie się, czytając tę pozycję.Podsumowując: ,,Kroniki Nicka: Niezwyciężony" to wspaniała przygoda, która każdą osobę, która się z nią zapozna. Wciągnie was bez końca i sprawi, że będziecie usychali z tęsknoty przed kolejnym spotkaniem Nicka i jego przyjaciół. Ta książka to gwarancja świetnej zabawy oraz ciekawych refleksji na temat naszego świata. Polecam!

Tytuł: Niezwyciężony

Autor: Sherrilyn Kenyon

Wydawnictwo: Jaguar

Data wydania: 20 stycznia 2016

ISBN: 9788376863726

Liczba stron: 300

Ocena: 6/6
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.