poniedziałek, 28 marca 2016

#13 Przypadki Callie i Kayden - Jessica Sorensen
Każdy z nas nosi w sobie ból. Każdy ma tajemnice, które nie mogą wyjść na jaw. Niezależnie od tego, czym są spowodowane, odczuwamy smutek oraz boimy się, co będzie, jeśli ktoś je odkryje. Zastanawiamy się, czy wtedy ukażemy mu się w innym świetle i jego uczucia do nas się zmienią. Boimy się tego. A może niepotrzebnie? Może odkryty sekret przez właściwą osobę, sprawi, że wszystko zmieni się na lepsze, że przestaniemy się bać i zawalczymy ze swoimi koszmarami. Kto wie? Jedyne co może nas poprowadzić w życiu, jest nadzieja. Nadzieja, że kiedyś nasze życie będzie wyglądało inaczej. Będzie szczęśliwsze.


,,W trakcie naszej egzystencji pojawia się ten jeden przypadek, który zbliża nas do siebie i przez chwilę nasze serca biją tym samym rytmem."


Hipnotyzująca opowieść o przeznaczeniu, przyjaźni i uzdrawiającej sile miłości.


Dla Kaydena cierpienie w milczeniu było jedynym sposobem, by przeżyć. Jeśli miał szczęście, nie wychylał się i wypełniał polecenia, mógł przetrwać kolejny dzień. Jednak pewnej nocy, kiedy zdawało się, że jego szczęście – a może nawet i życie – właśnie się kończy, pojawił się anioł imieniem Callie. Kayden został ocalony…


Callie nie wierzyła w szczęśliwe zrządzenia losu. Przynajmniej od czasu swoich dwunastych urodzin, gdy odebrano jej wszystko. Kiedy najgorsze już minęło, dziewczyna pogrzebała uczucia i przysięgła nigdy nikomu nie zdradzić, co się naprawdę wydarzyło. Teraz, sześć lat później, nadal zmaga się z bolesną tajemnicą…


Gdy traf sprawia, że Kayden i Callie zaczynają uczęszczać do tego samego college’u, chłopak z determinacją postanawia poznać bliżej piękną dziewczynę, która odmieniła jego los. Jest przekonany, że Callie nie pojawiła się w jego życiu bez powodu. Im bardziej próbuje stać się częścią jej świata, tym mocniej uświadamia sobie, że tym razem to ona potrzebuje ocalenia…,,12. Sprawdź, jak daleko potrafisz dotrzeć, nawet jeśli się boisz."


,,Przypadki Callie i Kaydena" to opowieść pełna smutku, sekretów, zaufaniu. Nie raz się przy niej wzruszyłam. Każdy z bohaterów jest zraniony przez osoby, które powinny ich chronić. To najpiękniejsza opowieść o zaufaniu oraz nadziei, którą kiedykolwiek przeczytałam. Niesie ze sobą pewne przesłanie — każdy z nas powinien reagować, kiedy widzi coś złego. Nie możemy się bać - być może w ten sposób ocalimy komuś życie.,,3. Choć raz zrób, do cholery, to, co chcesz, zamiast tego, co uważasz, że powinieneś."


Jessica Sorensen stworzyła książkę, która jest pełna nadziei. Niesamowita historia, rzeczywiste postacie oraz mnóstwo refleksji na temat życia. Powiem szczerze, że od dawna chciałam ją przeczytać. Znalazłam ją w bibliotece i od razu wiedziałam, że będzie moja. Zamierzam ją kupić. Zawładnęła moim sercem. Mam słabość do postaci, które zostały zranione. Może czas o nich opowiedzieć.,,Czerp z dnia pełnymi garściami, złap go za rogi i spraw, by stał się taki, jak zechcesz."Callie od dwunastego roku życia skrywa pewien sekret. Ludzie w rodzinnym miasteczku myślą, że jest dziwna. Ma krzywo ścięte włosy, ubiera się w łachmany i nie ma znajomych. Niestety życie było dla niej okrutne, a może lepiej by powiedzieć, że bliska osoba. Chce tylko uciec. Kiedy wyjeżdża do college'u poznaje Setha, który szybko staje się jej najbliższym przyjacielem, osobą której ufa. Ta zamknięta w sobie dziewczyna powoli się otwiera. Ten proces trwa długo, ale zaczyna mieć nadzieję. Kayden został naznaczony bliznami przez najbliższą osobę. Ciągły strach i ból spowodowały, że skrywa wszystko pod fasadą obojętności. Niestety to, co dzieje się w jego sercu nie może zostać zapomniane. Odkąd Callie go uratowała, cały czas o niej myśli. Chce jej tylko podziękować, ale nie wie, że nawiąże się między nimi nić porozumienia, która z czasem przerodzi się w najczystsze uczucie — miłość. Zanim Seth został przyjacielem Callie musiał się bardzo postarać, by zdobyć jej zaufanie. Zraniony przez ukochaną osobę powoli zaczyna wychodzić do ludzi. Luke ma nieciekawą sytuację w domu. Każdy z bohaterów książki skrywa pewien sekret, który powinien wyjść na jaw. Z wielką niecierpliwością czekam, aż dorwę ich historie.


,,- To, że świat jest pełen zła, nie oznacza, że pozwolę się przygnębiać — cały czas mi powtarzała. - Zasługuję na to, by być szczęśliwa."


Co mogę powiedzieć o tej książce na koniec? ,,Przypadki Callie i Kaydena" to piękna powieść, która sprawi, że inaczej spojrzycie na świat i przekonacie się, że są na nim osoby nam przeznaczone. Wystarczy tylko im zaufać i zacząć żyć pełnią życia. Ta książka, mimo że pełna jest bólu, przyniesie wam nadzieję. Czym prędzej po nią sięgnijcie. Nie pożałujecie!

Tytuł: Przypadki Callie i Kaydena
Autor: Jessica Sorensen
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 8 czerwca 2015
ISBN: 9788377856963
Liczba stron: 368
Ocena: 6/6
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.