niedziela, 27 marca 2016

#7 Wodospad - Lauren KateCo zrobić, kiedy świat, który tak dobrze znasz, zginął? Kiedy, twój największy wróg przejął ciało twojego przyjaciela? Kiedy poznajesz swoją mroczną stronę? Z tymi pytaniami musiała zmierzyć się Eureka w kontynuacji ,,Łzy". ,,Wodospad" to pełna nostalgii lektura. Jest w niej wiele emocji: od smutku, do radości; od rozgoryczenia, do nadziei. Ta książka wstrząsa i porywa czytelnika w swój świat. Zapraszam do zapoznania się z recenzją.


,,Jedna łza może ocalić świat. Jedna łza może go zniszczyć..."Łzy Eureki zatopiły ziemię. Atlantyda zaczęła się wznosić, a wraz z nią jej złowrogi władca Atlas. Eureka jako jedyna może go powstrzymać, ale najpierw musi nauczyć się walczyć. Wraz z Cat, rodziną i zakochanym w niej Anderem przebywa ocena, by znaleźć Solona, tajemniczego, ukrywającego się od lat Tragarza Ziarna, który wie, jak pokonać Atlasa.

Wydostawszy się na ląd, Eureka nie czuje się wcale gotowa na stawienie czoła Atlasowi i ocalenie świata. W dodatku Solon wyjawia, że miłość jest słabością Andera, a uczucia, jakie żywi do niej chłopak, przyspieszają jego starzenie.

Próbując znaleźć sens w mrocznym świecie stworzonym przez jej smutek, Eureka odkrywa wstrząsającą tajemnicę. Jeśli okaże się wystarczająco silna, może wykorzystać tę wiedzę, by pokonać Atlasa... chyba że jej złamane serce jest dokładnie tym, czego władca potrzebuje, by ożywić swoje wznoszące się królestwo...


Eureka będzie musiała poświęcić wszystko-nawet miłość...,,Wodospad" rozpoczyna się dokładnie po zakończeniu I tomu. Przed Eureką stawiają nowe wyzwania. Istnieje wiele tajemnic, które musi poznać, by pokonać swojego wroga. Tylko czy na pewno jest nim Atlas? Nie chcę zdradzać za dużo. Ta książka odkrywa przed nami prawdę, na którą nie jesteśmy gotowi. Wszystko, co wydawało się prawdziwe, to tylko pozory.

,,Twoje imię znaczy: ,,Znalazłem", a jednak przez całe życie byłaś zagubiona."


Lauren Kate zachwyca swoim piórem. Każdy rozdział serwuje nam coś zupełnie nowego. Tak jak i w poprzedniej części jest w tej książce wiele smutku. Przeżywamy wraz z bohaterami ich problemy, zastanawiamy się, co zrobilibyśmy na ich miejscu. Akcja cały czas gna do przodu. Ostateczna walka się zbliża. Kto zwycięży? Przekonacie się, czytając tę pozycję.


Eureka odkrywa mroczną prawdę na temat swojego pochodzenia, która może wszystko zniszczyć. Ander poznaje swoje prawdziwe dziedzictwo. Atlas rośnie w siłę, będąc w ciele Brooksa. Bliźnięta odkrywają swoje dary. Pojawiają się nowe postacie. Wraz z nimi przybywają kolejne problemy. Umierają kolejni bohaterowie. Czasu jest coraz mniej, by powstrzymać zagładę.


,, ,,Wciąż jesteś ze mną?" Brooks odnalazł ją na stopniach barw, po których, jak sądziła, wspinała się sama. Co się jej rzadko zdarzało, pomyślała o jego prawdziwym imieniu. ,,Aż do końca świata i w drodze powrotnej, Noah." "

Podsumowując: ,,Wodospad" to lektura, która chwyta za serce i pozostawia wielką pustkę w czytelniku. Zakończenie jest wielkim ciosem, przy którym nie można się nie wzruszyć. Autorka napisała powieść pełną smutku, ale niosącą nadzieję. Jeśli myślicie, że po ,,Łzie" wiecie wszystko, jesteście w błędzie. Dopiero druga część ukazuje całkowitą prawdę. ,,Wodospad" to książka, dla wszystkich. Każdy z nas znajdzie w niej coś dla siebie. Polecam!


Tytuł: Wodospad
Autor: Lauren Kate
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 4 marca 2015
ISBN: 9788364297410
Liczba stron: 368
Ocena: 6/6


Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.