niedziela, 27 marca 2016

#1 The Witch Hunter. Łowczyni. - Virginia BoeckerKażdy z nas słyszał o magii i przynajmniej raz w życiu zastanawiał się, jak to jest ją mieć. Wyobraźmy sobie, że żyjemy w innym świecie, w czasach kiedy on naprawdę istnieje. Ludzie ją praktykują. Przynosi ból, ale także ukojenie. Niestety zostaje zakazana. Król brutalnie próbuje ją zniszczyć. Karze każdą osobę, która jej używa. Stworzona została nawet specjalna jednostka łowców, która łapie te istoty i wysyła do więzienia. Jedyną karą za użycie magii jest śmierć.
,, Po tym teście byłam już pewna, że nic gorszego spotkać mnie nie może. Niebawem, oczywiście, okazało się, że byłam w błędzie."

Jak to jest żyć w czasach, kiedy magia jest zakazana, a każdy jej przejaw karany?

Elizabeth Grey to wie. Osoby używające jakichkolwiek paranormalnych zdolności są chwytane i palone na stosach. Sama dziewczyna służy w królewskiej jednostce łowców czarownic. Jest wierna królowi i zgodna do wszystkich jego decyzji. Pewnego dnia się to zmienia. Przy Elizabeth zostały znalezione trujące zioła i dziewczyna trafia więzienia Fleet. Spragniona, chora czeka na wykonanie wyroku. Nie ma nadziei na wydostanie się z celi. Dzień przed wypełnieniem wyroku zjawia się Nicholas Perevil — najpotężniejszy mag w królestwie — i ratuję łowczynie. Elizabeth trafia do jego domu i poznaje nowych przyjaciół. Dowiaduje się, że wieszczka przepowiedziała jej przyszłość i tylko przez to została wydostana z Fleet. Dziewczyna próbuje wypełnić przepowiednią. Jest tylko jeden problem — nikt nie wie, że ta niepozorna, niska dziewczyna jest wyszkoloną łowczynią czarownic.

,, Ku tobie zwracam myśli swe

Przez całą noc.
Do ciebie rwie się moje serce
Przez całą noc.
Choć los okrutny może skrócić nasze życie,
Rozłąka nie potrwa wiecznie.
Ta nadzieja we mnie gra
Przez całą noc."
,,The Witch Hunter: Łowczyni" to książka pełna magii, bólu oraz nadziei. Zachwyciła mnie i pochłonęła bez reszty. To zdecydowanie jedna z moich ulubionych książek tego roku. Autorka pięknie ukazała dawne czasy z każdymi jej mankamentami oraz przesądami. Stworzyła świat, który mimo swojej brutalności przyciąga czytelnika i sprawia, że chce się w niego zagłębić. Uwielbiam książki, w których spotykamy różne paranormalne istoty. Fantastyka to mój ulubiony gatunek literatury. Ta książka jest niesamowita. Nie można przejść obok niej obojętnie.
Czas na kilka słów o autorce:
Virginia Boecker spędziła cztery lata w Londynie, badając historię średniowiecznej Anglii, która stanowi podstawę jej debiutanckiej powieści "The Witch Hunter".
Aktualnie Virginia mieszka w Bay Area, w stanie California, wraz z jej mężem, spędzając dni na pisaniu, czytaniu, bieganiu i uganianiu się za jej dwójką dzieci oraz psem, George'em.
Pisarka stworzyła powieść, która jest niesamowita. Wyraziste mocne opisy, niebanalni bohaterowie oraz wciągająca fabuła. Akcja cały czas gna do przodu. Tej książki nie można odłożyć na potem. Podoba mi się, że narracja napisana jest z perspektywy głównej bohaterki. Dzięki temu powieść wydaje się ciekawsza. Możemy wczuć się w postać Elizabeth i razem z nią przeżywać przygody. Ta dziewczyna przechodzi długą drogę, naznaczoną smutkiem, by zaznać szczęścia. Od początku była silna, ale również naiwna. Ślepo wierzyła królowi, mimo że została przez niego skrzywdzona. Z czasem zrozumiała, kto tak naprawdę rządzi w Upminster i że to, co robi, jest złe. Łowczyni na swojej drodze poznaje osoby, z którymi mimo początkowych oporów, zaczyna łączyć przyjaźń. Również magiczne uczucie rodzi się miedzy nią a pewnym uzdrowicielem. Chciałabym napisać więcej o bohaterach tej książki, ale nie chcę psuć nikomu przyjemności poznawania ich samemu.
,,- Wszystko skończyłoby się lepiej, gdybym zrobiła to sama.
- Ludzie nie powinni być sami -odpowiada cicho Nicholas."
,, The Witch Hunter: Łowczyni" to książka, która na długo pozostanie w pamięci czytelników. Jest pełna humoru oraz intrygująca. Nie żałuję, że ja przeczytałam. Wręcz przeciwnie - jestem ogromnie zadowolona, że znajduje się w mojej prywatnej biblioteczce. Jeżeli miałabym określić ją jednym słowem, byłoby to zdecydowanie — NIEZIEMSKA. Polecam ją wszystkich fanom fantastyki, ale nie tylko. Każdy z nas znajdzie coś w niej dla siebie. Wystarczy tylko po nią sięgnąć i pozwolić się porwać.


Tytuł : Łowczyni

Autor: Virginia Boecker

Cykl: The Witch Hunter

Wydawnictwo: Jaguar

Data wydania: 2 marca 2016

ISBN: 9788376864341


Liczba stron: 396

Ocena: 6/6
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.