niedziela, 27 marca 2016

#5 Strąceni. - Gwen Hayes


Czasami nasze życie jest niekompletne. Oddychamy, ale jednak nie żyjemy. Brakuje nam pewnej swobody i nieokiełzanego szczęścia. Mamy nadzieję, że to się zmieni. Może pewnego dnia spadnie nam płonąca osoba, która nas ożywi i wyciągnie z klatki...

W jej snach jest jak ze snów: uwodzicielski, czuły, piękny.
To dlaczego odtrąca ją na jawie?
Życie siedemnastoletniej Thei zawsze pełne było zakazów i nakazów. Ojciec nie pozwalał jej spotykać się z koleżankami ani umawiać z chłopcami. Nigdy nie miała takiej swobody jak inne dziewczyny w jej małym miasteczku.
A potem zaczęły ją nawiedzać sny. Straszne i piękne. Gdzie błądziła w labiryncie cierni i przemierzała rzekę łez. I gdzie był On.
I nagle chłopak ze snów pojawia się w jej szkole.
Jest cudowny. Pociągający jak magnez. Ale inny niż w snach.
Dlaczego za dnia ją odpycha?
Jaką skrywa tajemnicę?
Miłość Thei jest silniejsza niż strach, nawet gdy odkryje jego straszliwy sekret.
I gdy przyjdzie jej wybierać między miłością a sobą samą...


,,Czasami odpowiedzi są pytaniami.
Czasami dół jest górą."

Theia mieszka w pięknym domu ze swoim ojcem. Nie musi się niczym przejmować. Powinna, być tylko poukłada i grzeczna. Idealne życie- a może jednak nie? Dziewczyna żyje ciągle z zakazami. Ojciec wiele od niej oczekuje, a ona chciałaby być tylko normalną nastolatką, która chodzi na randki i spotyka się z przyjaciółmi. Odkąd przebudziła się pewnej i zobaczyła spadającego chłopaka, który płonie, jej życie stopniowo się zmienia. Zaczynają nawiedzać ją sny, w których spotyka przystojnego mężczyznę. Pewnego dnia pojawia się w jej szkole i obraca jej życie do góry nogami.

,,Gdy doszłyśmy do schodów, zatrzymała mnie.- A co ty do niego czujesz? To najważniejsze. Wzruszyłam ramionami.- Góra jest dołem, dół górą.- To znaczy?- ...że chyba jestem częściowo zakochana w chłopaku, którego tak naprawdę nie lubię"

Powieść ,,Strąceni" zachwyca wspaniałą fabułą. To wciągająca, fantastyczna książka, przy której nie da się przejść obojętnie. Autorka miała bardzo ciekawy pomysł i świetnie go poprowadziła. Postacie są podobne do każdego z nas. Zmagają się z problemami, które mają niektórzy z nas. Ciągłe oczekiwania, zdyscyplinowanie oraz różne zakazy. Przeplatają się one ze światem demonów oraz magii. Theia jest utalentowaną skrzypaczką, która żyje w złotej klatce. Haden pragnie doznać prawdziwego życia i dać się ponieść emocjom. Również postacie drugoplanowe są warte uwagi. Donny i Amelia są przyjaciółkami Thei. Jedna jest buntowniczką, a nieśmiałą dziewczyną, która skrywa pewną tajemnicę. Akcja cały czas gna do przodu. Nie ma chwili na odpoczynek. Lekki styl pisania autorki umila nam czytanie książki.

,,Od początku miałem nadzieję, że przyjdziesz, ale nie ośmieliłbym się ciebie oczekiwać."


Gwen Hayes mieszka z mężem (jej prawdziwym chłopakiem ze snów), dwojgiem (nieco zanadto rozbrykanych) dzieci i kilkoma czworonożnymi domownikami (prawdziwymi panami jej domu) w Pacific Northwest. Powieścią Strąceni dołączyła do grona najpopularniejszych autorek romansów paranormalnych.

,,Nie pamiętam, kiedy zasnęłam, choć pamiętam, że usilnie próbowałam zapaść w sen w nadziei, że znów odnajdę Hadena. Zamiast tego płakałam w poduszkę, a puste miejsce po sercu, które zabrał ze sobą, wypełniał ból."


Podsumowując, powieść ,,Strąceni" to doskonała odskocznia od rzeczywistości. Wciąga bez końca i wprowadza czytelnika do innego świata pełnego magii i miłości. To powieść idealna dla młodzieży. Każdy w swoim życiu styka się z pewnymi problemami, może po przeczytaniu tej pozycji znajdziemy na nie rozwiązania. Polecam!


Tytuł: Strąceni
Autor: Gwen Hayes
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 5 lipca 2011
ISBN: 9788324140077
Liczba stron: 320
Ocena: 5/6
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.