czwartek, 7 lipca 2016

#51 Miłość i przeznaczenie - Nora Roberts
Bracia MacKade — przystojni, zbuntowani, pewni siebie mężczyźni, o których mówi całe miasteczko Antietam. Ojcowie ukrywali przed nimi córki, a kobiety wodziły za nimi wzrokiem. Nikt nie spodziewał się, że odniosą tak wielki sukces. Rafe odświeżył starą posiadłość Barlowów i stworzył z niej piękny pensjonat, w którym można poczuć obecność duchów. Jared został cenionym prawnikiem, który uwielbia rywalizację. Devin broni miasteczka oraz jego mieszkańców przed złem. Shane doskonale prowadzi rodzinną prawdę. Dwójka z czterech niezwykłych braci znalazła już swoją własną rodzinę. Teraz nadszedł czas na kolejnych. Czas opowiedzieć historię Devin'a i Cassie, którym zagraża wielkie niebezpieczeństwo ze strony byłego, brutalnego męża kobiety oraz Shane'a i Becky, którzy są całkowicie inni, ale sobie przeznaczeni. Zapraszam Was dziś na cudowną, zadziwiającą opowieść o najmłodszych braciach MacKade, czyli ,,Miłość i przeznaczenie" autorstwa Nory Roberts. Zachęcam Was do przeczytania recenzji tej magicznej książki!,,Wojna to okrucieństwo i śmierć, każde zwycięstwo okupione bólem i cierpieniem."


Czterech braci, cztery poruszające historie, sekrety z odległej przeszłości...POKREWNE DUSZE

Devin Mackade zawsze czuł, że jego powołaniem jest stanie na straży porządku. Kiedy zostaje szeryfem a Antietam, praca wypełnia całe jego życie. Przed laty był zakochany w Cassie Connor, jednak ona, nieświadoma jego uczuć, wyszła za mąż za innego. Gdy poniżana przez brutalnego męża Cassie otrzymuje upragniony rozwód, w sercu Devina na nowo pojawia się nadzieja na wspólną przyszłość...


CZAR LEGENDY


Shane MacKade całkiem słusznie ma opinię kobieciarza. Mimo licznych romansów z nikim nie związał się na dłużej. Największą wartość stanowi dla niego ziemia. Los chce jednak podarować mu coś o wiele cenniejszego... Doktorantka Rebeca Knight przyjeżdża do sennego Antietam zafascynowana miejscową legendą związaną z wojną secesyjną. Chce przeprowadzić badania dotyczące tajemniczych zjawisk. W tym celu musi zamieszkać w domu Shane'a. Oboje nie przypuszczają, jaką rolę w ich życiu odegra przeznaczenie...
,,Potrzebowała silnego przeżycia, wstrząsu, żeby się jej otworzyły oczy. "


,,Miłość i przeznaczenie" to niezwykła, romantyczna opowieść o braciach MacKade oraz wojnie pomiędzy Konfederatami a Jankesami i duchach przeszłości. Ta książka zawiera dwie historie: ,,Pokrewne dusze", czyli księgę Devina i Cassie oraz ,,Czar Legendy" o Shane'ie i Rebece. Kiedy skończyłam 2 pierwsze tomu tej serii, musiałam czym szybciej sięgnąć po następne. Te historie również przeczytałam w ciągu jednego dnia. Nie mogłam się od nich oderwać. Nora Roberts stworzyła nastrojową, zaskakującą, seksowną książkę, która całkowicie zdobyła moje serce. Styl pisania autorki jest prosty. To idealna lektura na zły nastrój, oderwanie się od rzeczywistości. Bohaterowie są bardzo realistyczni, a fabuła intrygująca. ,,Miłość i przeznaczenie" trzyma w napięciu do ostatniej strony. Zachwycające są relacje między braćmi MacKade. Każdy z nich wskoczyłby w ogień za innym. Od zawsze trzymają się razem i, mimo że często się biją, kochają się. Kiedy patrzę na ich relację, stwierdzam, że chciałabym mieć rodzeństwo, a nie być jedynaczką. Mam wielki sentyment do tego cyklu i wiem, że będę do niego często powracała. Nigdy nie zapomnę o rodzinie MacKade.

,,Wielokrotnie słyszała poruszające się po domu duchy, czuła ich obecność."

Devin MacKade — sprawiedliwy, stanowczy, silny mężczyzna, który za wszelką cenę chce chronić miasteczko. Praca jest dla niego najważniejsza, ale nie tak jak Cassie. Kocha ją od dzieciństwa, ale dziewczyna wyszła za Joe'ego, który bezustannie ją bił. Ma z nim dwójkę dzieci, które przeżyły koszmar, taki sam jak ich matka. Cassandra w końcu zdecydowała się na rozwód, a teraz próbuje ułożyć sobie życie w pensjonacie. Devin boi się ją zranić, ale mimo to tym razem nie odpuści. Jest w stosunku do niej bardzo łagodny oraz cierpliwy. Wyzwala w niej seksowną kobietę, o której zapomniała i pragnie ułożyć sobie z nią życie. Connor, syn kobiety stał się bardziej otwarty i uwielbia Devina, ale nie chce w swoim życiu kolejnego mężczyzny, który mógłby bić go i jego matkę. Emma również powoli wychodzi ze swojej skorupy. Joe pragnie zemsty na kobiecie i zrobi wszystko, by ją dorwać. Shane to kobieciarz, który uwielbia wszystkie kobiety, Sądzi, że musi teraz chronić reputacji braci MacKade'ów i nie chce się wiązać na stałe. Wybuchowy, pracowity, kochający naturę mężczyzna nienawidzi jakichkolwiek paranormalnych bzdetów. Nie chce przyznać, że od lat nękają go sny o przeszłość i bitwie pod Antietam. Kiedy do jego domu wprowadza się Rebeca, postanawia, że ją zdobędzie. Becky od niedawna oswaja się ze swoją kobiecością. Genialne dziecko, które od zawsze robiło wszystko pod dyktando rodziców, postanawia napisać pracę o zjawiskach paranormalnych. Ma wrażenie, że od zawsze zna mężczyznę i farmę. Rafe i Regan mają dwójkę pięknych synów, a Savannah i Jared spodziewają się dziecka. Mam nadzieję, że autorka kiedyś napisze historię kolejnego pokolenia MacKade.,,Miłość... to cudowne uczucie: uczy pokory, a zarazem wyzwala w człowieku wszystko, co najlepsze."

,,Miłość i przeznaczenie" to cudowna, pełna tajemnic historia, która wkrada się w serce i pozostaje tam na zawsze. Piękne, rozbrajające historie miłosne, przygnębiająca historia z przeszłości, niezwykłe sny oraz wszechobecne duchy — właśnie to znajdziemy w tej książce. Wspaniała opowieść, która wywołuje uśmiech na twarzy i rewelacyjni bohaterowie sprawiają, że możemy naprawdę wraz z postaciami przeżywać magiczną przygodę przez przeszłość do teraźniejszości. Mam nadzieję, że się zapoznacie z tą książką i nie pożałujecie. Polecam!

Tytuł: Miłość i przeznaczenie
Autor: Nora Roberts
Wydawnictwo: Mira
Cykl: Bracia MacKade ( tom 3-4 )
Data wydania:7 września 2012
ISBN:9788323892632
Liczba stron:448

Ocena: 6/6
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.