czwartek, 28 lipca 2016

#60 Błąd - Elle Kennedy (Book Tour)


Każdy z nas popełnia błędy. Są one nieodłączną częścią naszego życia. Dzięki nim uczymy się nowych rzeczy i zmieniamy swoje życie. Co nie zmienia faktu, że czasami doprowadzają do pogorszenia relacji z bliskimi. Jedne są mniejsze, inne większe, ale jedno jest pewne — błędy nas definiują i mają wielki wpływ na całe nasze życie. Należy pamiętać, że nie można ich wymazać, ale zawsze jest możliwe odzyskanie naszych bliskich. Trzeba się tylko postarać. Bez błędów nie moglibyśmy być sobą, nigdy nie zdobylibyśmy życiowego doświadczenia, które nas kształtuje. To się nigdy nie zmieni, ale dzięki temu możemy być lepszą wersją siebie. Przychodzę dziś do Was z recenzją niesamowitej, zabawnej powieści Elle Kennedy pt. ,,Błąd". Nie miałam jeszcze okazji zapoznać się z pierwszą częścią serii, ale w niczym mi to nie przeszkodziło. Ta książka to odrębna historia opowiadająca o innych osobach. Autorka wkupiła się w moje łaski i wiem, że zawsze z chęcią sięgnę po kolejne jej powieści. Zapraszam na recenzję!
,,Co się, u diabła, dzieje z ludźmi? Doprowadza mnie do szału, z jaką łatwością przyznają sobie prawo do wygłaszania krzywdzących opinii, mając kompletnie gdzieś osobę, którą ranią. Właściwie to nie jestem wkurzona na tych plotkarzy. Jestem wkurzona na tego, kto wymyślił Internet i wręczył wszystkim debilom na tym świecie platformę, na której mogą wypluwać swój jad."

…on lubi zdobywać nie tylko bramki...

John Logan może mieć każdą dziewczynę. Dla gwiazdy hokejowej ligi uniwersyteckiej życie to nieustająca zabawa i szybkie numerki, ale za zabójczym uśmiechem i luzackim wdziękiem kryje się przybierający na sile strach przed nieuchronną przyszłością bez perspektyw, która czeka go po ukończeniu studiów. Spotkanie z seksowną Grace Ivers, studentką pierwszego roku, jest odskocznią, której właśnie tak bardzo potrzebuje… Jednak gdy po bezmyślnym błędzie ona znika z jego horyzontu, Logan postanawia udowodnić, że zasługuje na drugą szansę.

…ale dla niej będzie musiał wejść na wyższy poziom gry…


Po kiepskim pierwszym roku studiów Grace Ivers wraca na uniwerek w Briar starsza, mądrzejsza, a do tego wybiła sobie z głowy aroganckiego hokeistę, któremu niemal oddała dziewictwo. Nie jest już tą naiwną i prostolinijną dziewczyną, która dawała się wodzić za nos, gdy spiknęli się po raz pierwszy. Jeśli John Logan myśli, że ona znów będzie na każde jego skinienie jak wszystkie znane mu hokejowe króliczki, to jest w błędzie. Chce ją odzyskać? Musi się więc mocno postarać. W tej rozgrywce to Grace dyktuje warunki… i ma zamiar dać Loganowi porządny wycisk.

,,- Tak, lubiłam cię. 
- Więc skupmy się na tym — mówię szorstko. - Na dobrych momentach. Schrzaniłem, ale obiecuję, że ci to wynagrodzę. Nie chcę nikogo innego. Chcę tylko jeszcze jednej szansy."
,,Błąd" to wspaniała, zabawna powieść, która wzrusza do głębi i wywołuje uśmiech na twarzy czytelnika. Historia Logana i Grace pełna jest zawiłości, błędów, które ich prześladują, ale przede wszystkim miłości, która obydwojgu dodaje skrzydeł. Zakochałam się w niej i wiem, że muszę koniecznie przeczytać ,,Układ". Twórczość Elle Kennedy idealnie wpasowała się w mój gust literacki i autorka zdobyła wysokie miejsce na liście moich książkowych ulubieńców. Prawdziwa, romantyczna, magiczna — nie można o niej zapomnieć. Ta książka to zdecydowany fenomen tego lata i póki co zdobywa według mnie podium w konkursie na najlepszą powieść lata. Ciężko będzie to przebić. Pisarka spisała się na medal i mam nadzieję, że jej kolejne książki również zostaną wydane w Polsce. Wiem, że odniosą sukces. Lektura napisana jest z perspektywy głównych bohaterów, czyli Grace i Johna (choć według mnie bardziej pasuje do niego Logan), a akcja z biegiem czasu nabiera coraz większego tempa i nie odpuszcza do samego końca. Podobało mi się, że bohaterowie nie byli idealizowani, a byli podobni do każdego z nas. Mieli swoje problemy i wady, które ich definiowały. Popełniali błędy, które dużo ich kosztowały, ale dzięki temu stawali się lepsi. Zdecydowanie mogę powiedzieć, że ta powieść jest FENOMENALNA!
,,Traktuję go tak, jakbym sam chciał być traktowany, gdybym znalazł się na jego miejscu. Z cierpliwością i wsparciem, nawet jeśli na to nie zasługuje."
John Logan to hokeista, który uwielbia wygrywać. Ma popapraną rodzinę i ojca, który cały czas pije. Mimo to nie poddaje się i wytrwale walczy. Ciągłe imprezy, sztuczne laski, przygodny seks. Logan nie chce się zmieniać. W skrytości podkochuje się w dziewczynie swojego najlepszego przyjaciela. Robi wszystko, by o tym zapomnieć i w ten sposób trafia pod drzwi Grace. Popełnił poważny błąd i ją stracił, ale nie poddaje się i robi wszystko, by ją odzyskać. Silny, odważny, zabawny, wytrwały mężczyzna wie, że ta nieśmiała dziewczyna zmieni jego życie, ale Grace Ivers nie jest już tą dziewczynką, którą zostawił, a silną, zaradną kobietą, która wie, czego chce i nie pozwoli, by John znów ją zranił. Daje mu listę, którą ma zrealizować i sądzi, że szybko mu się to znudzi, ale się myli. John Logan nigdy się nie poddaje. Logan i Grace są niesamowici, całkowicie się różnią, ale mimo to idealnie do siebie pasują. Hannah i Garrett nadal są razem i planują wspólną przyszłość. Polubiłam ich i muszę szybko zapoznać się z ich historią. Dean to typ podrywacza, który nikomu nie odpuści. Tuck wydaje się opanowany. Ramona jest najlepszą przyjaciółką Grace i lubi mieć kontrolę. Nie polubiłam jej, wiecznie zazdrosna, złośliwa i łatwa. Jeff jest starszym bratem Johna i na razie to właśnie on opiekuje się ojcem i prowadzi zakład. Chłopak chce się od tego oderwać i wyruszyć ze swoją dziewczyną w podróż i w końcu odpocząć. Bracia Logan są niezwykle lojalni i wytrwali. Z niecierpliwością czekam na historie kolejnych bohaterów.
,,- Co robisz? - pytam szeptem. 
- Patrzyłaś na mnie tak, jakbyś chciała, bym cię pocałował. - Powieki opadają na jego niebieskie oczy. - I pomyślałem sobie, że właśnie to zrobię."

,,Błąd" to nieziemska, romantyczna, piękna powieść, która na zawsze pozostanie w moim sercu. Nie sposób przejść obok niej obojętnie. Zachwyca zarówno okładką, jak i treścią. Autorka stworzyła niesamowitą książkę, która porusza problemy zaufania, miłości, przyjaźni, lojalności. Zostałam wielbicielką twórczości Elle Kennedy. Mam nadzieję, że kolejne książki z tej serii zostaną szybko wydane. Powieść jest niezwykle przyjemna, lekka, a zarazem przesączona uczuciami. Dajcie jej szansę. Nie zawiedziecie się. Polecam!Za możliwość przeczytania i wzięcia udziału w Book Tour dziękuję Cyrysi!


Tytuł: Błąd
Autor: Elle Kennedy
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Cykl: Off - Campus (tom 2)
Data wydania: 4 lipca 2016
ISBN: 9780994054402
Liczba stron: 376
Ocena: 6/6
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.