wtorek, 26 lipca 2016

#59 Chłopak na zastępstwo - Kasie West (Book Tour)Czy na świecie istnieje osoba, która chodź raz, nie skłamała? Nie ubarwiła swoich przygód? Według mnie nie. Są różne jego formy. Niektóre są nieszkodliwe, inne nie. Należy pamiętać, że nigdy nie uda nam się zatrzymać nieprawdy w ukryciu. Zawsze wyjdzie na jaw. Przyznajmy się szczerze, ludzkość jest zakłamana. Zewsząd jesteśmy bombardowani fałszem i nigdy się to nie zmieni. Należy jednak pamiętać, że nasze oszustwo może kogoś zranić. Sprawić, że stracimy bliskie nam osoby. Dlaczego kłamiemy? Nie można ustalić jednej przyczyny. Może zależy nam, by zyskać w oczach innych, albo robimy to w dobrej wierze. Kłamstwo ma wiele pobudek. Nie sposób ich wymienić. Właśnie motyw łgarstwa jest tematem przewodnim powieści, z którą do Was dziś przychodzę. Wszystko wokół niego się obraca, a główną bohaterkę czeka trudna lekcja, która być może sprawi, że stanie się lepszym człowiekiem. Niewinne kłamstewko, a niesie tyle konsekwencji. ,,Chłopak na zastępstwo" Kasie West to ciepła, magiczna książka, przy której spędziłam cudowne chwile, które z chęcią powtórzę. Zapraszam na jej recenzję!
,,Nie jesteśmy doskonali i wcale nie powinniśmy tacy być."

Przez całe liceum Gia była typem szkolnej gwiazdy. A teraz miała jeszcze fajnego, starszego od siebie chłopaka, o którym tyle opowiadała znajomym, i wszyscy wreszcie mieli go poznać. Ale tuż przed balem maturalnym, podczas którego miała nastąpić prezentacja, już na parkingu, Bradley z nią zerwał. Jak on mógł? Jak mógł postawić ją w takiej sytuacji?! I co tu zrobić, żeby wyjść z twarzą?
Nagle Gia wypatruje w jednym z samochodów nieznajomego, a w jej głowie rodzi się sprytny plan. Przecież nikt nie będzie wiedział, że to nie Bradley, a ona nie okaże się kłamczuchą, która tak bardzo chciała mieć chłopaka, że go sobie wymyśliła…
Co jednak, jeśli przedsięwzięcie wymknie się spod kontroli? W końcu pomysł jest dość ryzykowny…

,,Wszystko ma swoją opowieść. Poznając te opowieści, będziesz się napełniać nowymi doświadczeniami, które sprawiają, że zrozumiesz więcej. Będziesz wzbogacać swoją duszę o nowe warstwy."
,,Chłopak na zastępstwo" to lekka, ciepła powieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, radzenia sobie z przeciwnościami losu, zyskiwaniu nowego spostrzeżenia na świat, wpływie kłamstwa oraz zawieraniu przyjaźni. Historia Gii pokazuje, że tak naprawę świat nie jest tak wcale idealny i każde złe wydarzenie, może być wynagrodzone. Mówi, by nie bać się zmian i dać szansę innym ludziom. Popularność nic nie znaczy, jeśli nie ma przy nas osób, które kochamy, a świat, który nas otacza, jest fałszywy. Książkę czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. Duża czcionka, beztroska, romantyczna okładka, ciekawi bohaterowi, interesująca fabuła i proszę bardzo, mamy cudowną, ujmującą powieść, która zachwyca i nowe spojrzenie na otaczający nas świat. Ma w sobie pewną magię, która sprawia, że nie można się od niej oderwać. Bije od niej niesamowite ciepło, które zachęca do sięgnięcia właśnie po nią. Z chęcią przeczytam ją jeszcze raz i znów zagłębię się w historię, która spotkała Gię, która powoli ją zmieniała w lepszą osobę. Ta powieść ma w sobie urok i mam nadzieję, że kolejne książki Kasie West będą równie tak wspaniałe, jak ,,Chłopak na zastępstwo."
,,Rzadko znajdujemy głębię, szukając jej w sobie. Głębię znajduje się w tym, czego uczymy się od ludzi i tego, co dzieje się wokół nas. Bo wszystko, Gia, ma swoją opowieść. Poznając te opowieści, będziesz się napełniać nowymi doświadczeniami, które sprawią, że zrozumiesz więcej. Będziesz wzbogacać swoją duszę o nowe warstwy."
Gia na początku wydaje się egoistyczną, popularną dziewczyną, która ma idealne życie. Dopiero kiedy poznaje zastępczego chłopaka na bal, jej życie powoli się zmienia. Choć jest trudno, po wielu prośbach do jego siostry, udaje jej się go znów zobaczyć. Gia nigdy nie podejrzewała, że jej życie jest tak płytkie, dopiero Hayden wprowadza ją do prawdziwego świata. Ta dwójka zaczyna coś czuć do siebie, a Gia zyskuje nową, szczerą przyjaciółkę - Bec. Dziewczyna zdaje sobie sprawę, że jej życie nie było prawdziwe i teraz może być prawdziwą sobą — nieidealną, mającą swoje dni młodą kobietą, która zaczyna rozumieć ludzi. Relacje rodziny dziewczyny są słabe, a poznania bliskich Bec i Hayden'a uświadamia jej, że musi to zmienić. Gia jest niezwykle odważną, czasami złośliwą osobą, która chce odkryć w sobie głębię. Claire, Laney to jej przyjaciółki od dzieciństwa, którym nie do końca ufa, a nowa osoba w ich grupce - Jules zrobi wszystko, by zniszczyć Gię i oczernić ją przed innymi. Bradley to chłopiec, który zerwał z Gią przed samym balem, a później starał się ją odzyskać. Hayden zgodził się na szalony układ. Najpierw on udawał chłopaka Gii, a później dziewczyna grała jego dziewczynę przed eks, która zdradziła go z jego najlepszym przyjacielem. Od tego czasu chłopak ma problemy z zaufaniem, zamknął się w sobie i wydaje się, że dopiero kiedy poznaje Gię znów wraca do życia. Między to dwójką powstaje niesamowita przyjaźń a z czasem rodzi się uczucie. Hayden jest lojalny do bólu, pomocny, a przede wszystkim dobry. Trochę nieokrzesany, przystojny, a zarazem cudowny mężczyzna podbił moje serce. Jego była Eve' a to zimna, zakłamana idiotka, która zraniła go, a przy okazji pozbawiła go przyjaciela od dzieciństwa Ryan' a, który swoją drogą nie jest lepszy. Spencer przyjaźni się z Hayden'em od dawna, co gubi chłopaka, kiedy dochodzi do incydentu między jego przyjacielem a Gią. Drew jest starszym bratem dziewczyny, ale rodzeństwo nie ma między sobą dobrych relacji. Nie polubiłam go, nie umie przyznać się do błędu i za nic ma uczucia siostry. Później trochę się zmienia, ale i tak dla mnie to za mało. Bec jest wybuchową, skomplikowaną osobą, która rzuci się w ogień za bliskimi, a zwłaszcza za Hayden'em, który jest jej bratem. Nie obchodzi ją popularność, wie, co w życiu jest najważniejsze. Potajemnie kocha się w swoim przyjacielu Nate'u, który nie zdaje sobie z tego sprawy. Bohaterowie ,,Chłopaka na zastępstwo" są realni i przypominają każdego z nas. Wszyscy szukamy swojej tożsamości oraz chcemy czerpać z życia. Cieszę się, że mogłam zapoznać się z tą powieścią.
,,Odwet to owoc źle ukierunkowanych uczuć."


,,Chłopak na zastępstwo" to przyjemna, lekka powieść idealna na upalne dni. Można zabrać ją wszędzie i dać się ponieść wakacyjnemu szaleństwu wraz z Gią. Piękna książka o przyjaźni, miłości, poszukiwaniu własnego 'ja'. Pochłania się ją w zastraszającym tempie, a historia umila nam czas oraz wnosi różnorakie refleksje do naszego życia. Jeśli szukacie niebanalnej, romantycznej powieści, która pozwoli Wam oderwać się od rzeczywistości, sięgnijcie po ,,Chłopaka na zastępstwo". Nie zawiedzie Was. Polecam!

Dziękuję za możliwość przeczytania autorce bloga Wymarzona książka oraz Wydawnictwu Feeria. Książkę można zakupić na stronie Empik.com.Tytuł: Chłopak na zastępstwo
Autor: Kasie West
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 6 lipca 2016
ISBN: 9788372295866
Liczba stron: 400
Ocena: 5/6
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.