wtorek, 9 sierpnia 2016

#1 O czym ptaszki śpiewają, czyli sierpniowe zapowiedzi wydawnictwa PsychoskokWitajcie.
Dziś trochę luźniejszy post. Od pewnego czasu zastanawiałam się nad wprowadzeniem zapowiedzi książek na blogu. Pomyślałam, że w ten sposób nie przegapię gorących premier i będę wiedziała, co czym prędzej kupić. Na pierwszy rzut idą zapowiedzi od wydawnictwa Psychoskok, z którym nawiązałam współpracę. Zastanawiam się również, czy nie wprowadzić cyklu, w którym będę podawała zagraniczne tytuły, z którymi chcę się zapoznać. Co o tym sądzicie?

Zapraszam do zapoznania się ze zbliżającymi się premierami Psychoskoku!
To dramat o charakterze religijnym i społecznym, a treść książki stanowi scenariusz sztuki teatralnej. Główną osią utworu jest szeroko rozlana dyskusja i poszukiwanie zrozumienia pomiędzy współczesną i boleśnie zagubioną młodzieżą, a świętymi kanonizowanymi. Młodzi ludzie doświadczają odrzucenia, alkoholizmu, homoseksualnych relacji, czy uciekają się do aborcji. Święci natomiast Za pomocą własnego ziemskiego doświadczenia grzechu, żalu i pokuty potrafią odnaleźć pomost w dialogu i zrozumieniu, co zdaje się mieć zbawienny skutek i stanowić psychologiczną i duchową alternatywę dla problemów tych młodych ludzi. Autorka wielokrotnie stosuje trafne i wymowne refleksje.

Tytuł: (Nie)święci
Autor: Dorota Żywczak
Wydawnictwo: Psychoskok
Data premiery: 22 sierpnia 2016
Kategoria: powieść, dramat
ISBN: 978­83­7900­557­4
Ilość stron: 87
Cena detaliczna: 21,90 złKsiążka ta w sposób bardzo prosty i przystępny tłumaczy, czym jest coaching. Odnajdziemy w niej podstawowe zasady, umiejętności oraz strukturę rozmowy coachingowej w modelu Coachingu Drogi. Umieszczone w książce zadania pozwalają na przećwiczenie poznanej wiedzy. W ostatnim rozdziale przeczytać można kilka wywiadów z coachami, którzy osiągnęli już kolejny etap swojego rozwoju i skutecznie prowadzą praktykę coachingową. To ogromna dawka inspiracji, zachęty i wiele przykładów do naśladowania.

Tytuł: Coaching Drogi
Autor: Robert Kozłowski
Wydawnictwo: Psychoskok
Data wydania: 19 sierpnia 2016
Kategoria: poradnik
ISBN: 978­83­7900­626­7
Ilość stron: 84
Cena detaliczna: 24, 90 zł

Książki można zakupić na stronie sklepu http://tylkorelaks.pl/. Osobiście, bez dwóch zdań, zapoznam się z tymi książkami. Od jakiegoś czasu czasu interesuję się coachingem i z wielką chęcią poszerzę swoją wiedzę, a z książka pani Doroty sądzę, że spędzę miłe chwile.

Kochani na dziś to już koniec. Z chęcią usłyszę Wasze zdanie na temat wprowadzenia nowego cyklu. Przypominam o trwającym konkursie. Jeszcze małe pytanie na koniec. Wolicie rozdania, czy może nadszedł czas na coś bardziej kreatywnego?

Miłego dnia :)
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.