niedziela, 14 sierpnia 2016

#69 Zwycięzca bierze wszystko - Nora Roberts

Czasami w naszym życiu pojawia się osoba, która całkowicie je zmienia. Niszczy mury, którymi się odgrodziliśmy. Pragnie przebić się przez wszystko i poznać nas lepiej. Boimy się tego. Mamy wrażenie, że jeśli jej zaufamy, ponownie zostaniemy zranieni. Czujemy strach przed otworzeniem się i wyjawieniem prawdy, która sprawiła, że jesteśmy tacy, jacy jesteśmy. Co, jeśli ona również nas zrani, a przez to zniszczy i być może już się podniesiemy po tym ciosie? Nigdy nie możemy mieć pewności. Życie jest nieprzewidywalne i stawia przed nami coraz to nowe kłody. Wszystko może się zdarzyć, ale może warto zaufać. Kiedy będziemy na to gotowi, ujawnić całą prawdę. Może skończy się to źle, ale nie będziemy wtedy niewolnikami kłamstwa. A może jednak wszystko potoczy się dobrze? Uczucie, które łączy nas z tą osobą, przetrwa i dzięki temu będziemy silniejsi. Miłość doda nam skrzydeł i postawi na nogi. Znów zaczniemy żyć, a nie tylko wegetować. Będziemy szczęśliwsi, świat będzie jawił nam się w optymistycznych barwach. Staniemy się lepszą wersją siebie. Tylko musimy zaufać. Kochani przychodzę dziś do Was z krótką recenzją kolejnej książki Nory Roberts pt. ,,Zwycięzca bierze wszystko", przy której czytaniu spędziłam miłe chwile. Zapraszam!

,,- A na czym ci tak naprawdę zależy, Brooke? 
- Żeby mieć coś dla siebie. Coś własnego. Żeby nikt nie mógł powiedzieć: "Oddaj, to nie twoje. Rzeczy pożyczone trzeba zwracać!". - Roześmiała się smutno. - To wciąż we mnie tkwi. Strach przed utratą tego, co kocham.
- W każdym to tkwi. Wszyscy pragniemy być szczęśliwi. Niestety, aby to szczęście osiągnąć, należy podjąć ryzyko."

ZASADY GRY

Brooke ciężko zapracowała na sukces zawodowy. Dziewczyna bez rodziny, znajomości i grosza przy duszy zaczynała jako goniec, dziś jest cenioną reżyserką. Teraz ma nakręcić reklamę, w której wystąpi znany baseballista Parks Jones. Brooke nie lubi pracować z gwiazdami sportu, jednak musi przyznać, że Parks świetnie sobie radzi przed kamerą i posłusznie słucha wszystkich poleceń. Ale gdy nagranie dobiega końca, próbuje narzucić swoje zasady i zmienić charakter ich znajomości. To miłe, że tak uparcie zabiega o względy Brooke, tylko że ona bardzo ceni swoją niezależność…

REGUŁY GRY
Światem rozrywki rządzą mężczyźni… Kto jak kto, ale Johanna, córka wpływowego producenta, wie o tym najlepiej. Latami pracowała na sukces, bez wolnych weekendów, bez urlopów. Jej teleturniej bije rekordy oglądalności, a ona wciąż musi udowadniać, że umie zrobić dobry program. Nie lubi mężczyzn z show-biznesu, niechętnie zgadza się współpracować z Samem Weaverem, wschodzącą gwiazdą Hollywood. Jej obawy są uzasadnione. Sam od początku znajomości próbuje zmienić jej zwyczaje i przyzwyczajenia…
,,Przed miłością nie ma ucieczki."
,,Zwycięzca bierze wszystko" to przyjemna, lekka książka idealna na deszczowe letnie dni. Z chęcią czytam pozycje Nory Roberts, bo wiem, że dzięki nim będę mogła się odprężyć i odpocząć od ciężkiej literatury, którą ostatnio czytam. Książka jest niezwykle ciepła, nieskomplikowana oraz magiczna. Nie sposób liczyć przy niej czasu. Nie mogłam się od niej oderwać. Tym razem autorka zabiera nas w podróż do świata telewizji, który wcale nie jest tak idealny, jak się wydaje. Książka zawiera dwie historie: ,,Zasady gry" opowiadające o uczuciu rodzącym się między profesjonalistą Brooke a upartym Parksem oraz ,,Reguły gry", czyli historia miłości chłodnej Johanny i zdeterminowanego Sama. Bohaterki mają za sobą trudną przeszłość i boją się uczuć, które je ogarniają. Choć te dwa opowiadania są do siebie trochę podobne, to i tak mają w sobie pewien urok, który wszystko wynagradza. Nazwisko Nory Roberts gwarantuje mile spędzony czas i tak właśnie stało się w tym przypadku.
,,Intensywne uczucia szybko przemijają, tak jak nadzieje i obietnice na nich budowane."

Brooke całe życie przebywała w rodzinach zastępczych, boi się komukolwiek zaufać i musi mieć wszystko pod kontrolą. Jest profesjonalistką w każdym calu i nigdy się nie poddaje. Odkąd została zraniona przez najważniejszą dla niej osobę, nie ufa mężczyznom. Kiedy poznaje Parksa, stara się kryć ze swoimi uczuciami i go odepchnąć, na co mężczyzna nie pozwala. Zmienia życie Brooke o 180 stopni, a dziewczyna musi podjąć najważniejszą decyzję w swoim życiu. Parks jest gwiazdą baseballu i nienawidzi telewizji. Nie chce wziąć udziału w reklamie, do której namawia go jego menadżer, ale kiedy poznaje Brooke zmienia zdanie. Pragnie odkryć wszystkie jej sekrety i spędzić razem z nią resztę życia. Ta dwójka to mieszanka zapalna. Mają mocne charaktery i cały czas się kłócą. Nie będzie łatwo, ale nie odpuszczą uczuciu, które ich połączyło. Johanna jest reżyserką i od podstaw stworzyła własny teleturniej. Matka ją porzuciła, a dziewczyna wychowywała się w domu ojca, który cały czas sprowadzał nowe żony. Nie ma z nim dobrego kontaktu. Nie ufa nikomu, a tym bardziej mężczyznom z telewizji. Wie, że nie są stali w uczuciach, a dziewczyna nie ma czasu na dramaty. Kiedy poznaje Sama, stara się jak może go unikać. Próbuje zaprzeczyć uczuciom, które między nimi są. Mężczyzna nie będzie miał łatwo, a Johanna na pewno mu w ty nie pomoże. Sam jest opanowanym, lojalnym aktorem, który nie lubi tego całego szumu wokół jego osoby. Zależy mu na dziewczynie i zrobi wszystko, by była jego. Jest niezwykle uparty i zdeterminowany, by zdobyć jej serce.
,,Przeszłość to przeszłość, nie ma co zawracać sobie nią głowy. Dość problemów dostarcza teraźniejszość."
,,Zwycięzca bierze wszystko" to powieść, która poprawi humor i pozwoli mile spędzić czas. Zabierze Was w świat, gdzie miłość ma nie lada wyzwanie, a Wy będziecie mogli rzucić się w wir uczuć i przeżyć gorący romans. Lekka, przyjemna, urocza książka, która obiecuje niesamowitą historię i poprawę nastroju. Nora Roberts kolejny raz zachwyca i zdobywa kolejnych czytelników. Warto sięgnąć po tę pozycję i poznać świat Hollywood od innej strony. Wiem, że recenzja jest krótka, ale nie mogłam skleić sensownego zdania. Właśnie skończyłam czytać ,,Dzieci gniewu" i wciąż we mnie buzuje. Mam kompletny mętlik w głowie i nie mogę przestać myśleć o tym kryminale, ale o tym, dlaczego, dowiecie się w kolejnej recenzji. A co do książki pani Roberts — polecam!

Tytuł: Zwycięzca bierze wszystko
Autor: Nora Roberts
Wydawnictwo: Mira
Data wydania: 14 stycznia 2009
ISBN: 9788323860310
Liczba stron: 415
Ocena: 5/6
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.